Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şiddet ve tacize çözüm: Sevgi
Şiddet ve tacize çözüm: Sevgi
Zekiye Olgaçay ve Gülnur Ünal, kadınların içlerindeki gücü fark etmeleri için tüm Türkiye'yi dolaşıp içlerindeki sevgiyi çocuklarına nasıl aktarabileceklerini anlatıyorlar.
Edda SÖNMEZ
Yaşam 5 Mayıs 2016 - 00:55
13

Zekiye Olgaçay ve Gülnur Ünal iki kişisel gelişim uzmanı. Kadının gücünü ortaya koymak için Türkiye’yi adım adım gezip seminerler düzenliyor ve kadınların ufkunu açmak için çabalıyorlar. Olgaçay ve Ünal'a göre toplumda şiddet ve tacizin tek bir çözümü var, o da içimizdeki sevgiyi açığa çıkarmak.

DEĞERLERiMiZi KAYBETTiK

Gülnur Ünal birbirimize saygı duymayan ve değer vermeyen bir toplum haline geldiğimizin altını çizdi. Ona göre her şeyi dönüştürebilecek sevgi kaybedildi. Ünal, “Kadın cinayeti, şiddet ve tacizin asıl nedeni sevgisizlik. Bu sorunu çözmenin tek yolu sevgi! Sevgiyi de aileler başta olmak üzere eğitimciler ve toplumda değer gören insanlar aşılayabilir” diyor.

11

ŞiDDET DiZiLERLE EViMiZE GiRiYOR

Cinsiyet ayrımcılığından kurtulmamız ve erkeklerin bilinçlenmesi, kadınların özgürleşmesi için eğitimin aileden başlaması gerektiğini söyleyen Zekiye Olgaçay, “Şiddet dizilerle evimize de giriyor. Her gün ne dinlersek onunla doluyoruz. Bu yüzden ailelerin çocuklarına bu dizileri izletmemesi ve sevgiyi teşvik etmesi gerektiğini savunuyoruz” diye konuştu.