Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sofra tuzunun bilmediğiniz kullanım alanları
Sofra tuzunun bilmediğiniz kullanım alanları
Sofra tuzunun sadece yemeklerde kullanabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Günlük hayatınızda mutlaka işinize yarayacak 16 ipucu...
Yaşam 13 Eylül 2017 - 16:19

Duş perdenizi ilk satın aldığınızda tuzlu suyla yıkayın. Böylece bir daha küflenmeyecektir.

sofra-tuzu-2-custom

Sivrisinek kaşınması herkesin nefret ettiği bir durumdur. Bunun için parmağınızın ucunu ıslatın ve tuza bandırın. Kaşıntı yaşadığınız bölgelere sürebilirsiniz.

sofra-tuzu-3-custom

Tuz ile temizlenen bakırların ışıltısına inanamayacaksınız. Tuz, sirke ve unu karıştırıp, üzerine limon suyu ekleyin. Bu karışımla bakırlarınızı ovuşturabilirsiniz

sofra-tuzu-4-custom

Kızartma yaparken üzerinize yağ sıçramasını engellemek istiyorsanız tavaya biraz tuz serptikten sonra etinizi veya balığınızı ekleyin.

sofra-tuzu-5-custom

Çoğu kişi yanan mumun akıtmasından hoşlanmaz. Bunun için kullanmadan birkaç saat önce kalıp mumlarınızı tuz solüsyonuna batırın. Kurumasını beklemeyi unutmayın.

sofra-tuzu-6-custom

Ayakkabı kokularına son verin! Kokan ayakkabılarınıza ister tuz serpip bekletebilir. İsterseniz de ayakkabınızı sallayıp tuzları çıkarabilirsiniz.

sofra-tuzu-7-custom

Kendi böceksavarınızı kendiniz yapın. Karıncalardan kurtulmak için tuz ve suyu 1 / 4 oranında bir şişede birleştirin. Karıncaların yoğun olduğu bölgelere püskürtün.

sofra-tuzu-8-custom

Evinizde çocuklarınız için boya yapabilirsiniz. Bir su bardağı unla, bir fincan tuzu karıştırın. Ardından bir bardak su ve birkaç damla gıda boyası ekleyin.

sofra-tuzu-9-custom

Meyve ve sebzeleriniz kararmasını önlemek için sofra tuzundan yardım alın. Dilimlediğiniz meyve ve sebzeleri tuzlu su dolu bir kaseye koyarak bekletin.

sofra-tuzu-10-custom

Soğanlı, sarımsaklı yemeklerin tadı bir başkadır. Ancak elden çıkmayan kokusu çok rahatsız edicidir. Bunun için ellerinizi ıslatıp, tuzla ovuşturmaya başlayın.

sofra-tuzu-11-custom

Hava temizleyicinizi kendiniz yapın. Bunu yapmak için 1 / 2-1 su bardağı tuz ve 20-30 damla herhangi bir uçucu yağ veya gül yaprağı gerekecektir. Tüm malzemeleri bir kapta veya kavanozda basitçe düzenleyin ve taze kokulu evinizin tadını çıkarmaya hazır olun. Yarım turuncu kabuğunu doğal bir kap olarak da kullanabilirsiniz.

sofra-tuzu-12-custom

Mutfağınızda herhangi bir yangın tehlikesi olursa, ateşin üstüne tuz dökün. Tuz ateşi söndürecektir.

sofra-tuzu-13-custom

Ütünün altında oluşan lekeleri bütün kadınlar yok etmeye çalışır. Bunun için ütüyü en yüksek sıcaklığa getirin. Kahverengi bir kağıda tuz döküp ütüyü üzerinde gezdirin.

sofra-tuzu-14-custom

Pencerelerinizin buz tutmamasını istiyorsanız, tuzlu suyu batırılmış bir süngerle pencerenizi silin.

sofra-tuzu-15-custom

Limon suyu ve tuzdan yapılmış bir macunu, paslanmaz çelik lavaboları temizlemek için kullanılabilirsiniz. Çoğu popüler kimyasal temizleyicilerden bile daha iyi çalıştığını göreceksiniz.

sofra-tuzu-16-custom

Bir restorana gittiğinizi ve yemeğinizden saç çıktığını düşünün. Yemeğinizin değiştirilip değiştirilmediğini anlamak için, garsona verdiğiniz tabağa tuz dökün. Böylece aynı tabağın gelip gelmediğini anlayacaksınız.

sofra-tuzu-17-custom
Etiketler