Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sokak hayvanlarını yaşama kazandırıyorlar
Sokak hayvanlarını yaşama kazandırıyorlar
Kazan Belediyesi zorlu kış koşullarında sokak hayvanlarını unutmadı.
Yaşam 16 Şubat 2016 - 11:32

Kedi, köpek ve kuşlar için doğal yaşam alanlarına bırakılan yemler özellikle yeni doğum yapmış anne köpekler ve yavruları için ayrı bir önem taşıdı. Sokak hayvanları için belirli alanlara düzenli olarak yem bırakan Kazan Belediyesi, zorlu kış şartlarını rahat geçirmelerini sağladı. Hayvanlar, arabaları görünce yem bırakılan alanlara koşarak gelmeleri renkli görüntülere sahne oldu.

 

Foto: Bülten

DOĞAL HAYATIN VAZGEÇİLMEZ PARÇASI

Kazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne bağlı veterinerler eşliğinde bırakılan yemler hayvanların iklim şartlarının olumsuz etkilerinden koruyor. Sokak hayvanları bir taraftan yemlerini yerken veterinerler de hayvanları sağlık kontrolünden geçiriyor. Veterinerlerin kontrolü sonucu henüz iki aylık olan bir yavru köpek doğa şartlarına yenik düşme tehlikesine karşı Bakım ve rehabilitasyon merkezine götürüldü. Yavru köpek tedavisini ardından tekrar ait olduğu yere bırakılacak.

Foto: Bülten

Sokak ve yaban hayvanlarına karşı duyarlılığı ile bilinen Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk “Doğal hayatın vaz geçilmez bir parçası olan sokak hayvanlarını bakmakla mükellef olduğumuz değerli varlıklarımız. Onlar çocuklar gibi masum ve bakıma muhtaçlar” dedi.

 

Son güncelleme: 11:36 - 16.02.2016