Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sosyal medyada çok konuşulanlar arasına giren Twerk nedir?
Sosyal medyada çok konuşulanlar arasına giren Twerk nedir?
Bir dans türü olan twerk bu sıralar internete yüklenen videolar sebebiyle sosyal medyada fazlasıyla gündeme gelmekte. Peki twerk nedir? Twerk nasıl bir dans çeşididir?
Yaşam 28 Ekim 2016 - 14:52

Twerk daha çok kadınlar tarafından yapılan ve internete yüklenen videolar aracılığıyla gün geçtikçe popüler olan bir dans çeşididir. Cinsel yönden tahrik edici unsurlar bulunduran dansın merkezinde kalçayı hızlı hamlelerle sallamak vardır. Dünyaca ünlü Oxford Dictionary Online’a 2013 yılında eklenen kelime yılın 2. kelimesi olarak seçilmiştir. Oxford sözlüğüne göre Twerk kelimesi yaklaşık 20 yıldır kullanılmakta. Dans sosyal medyada farklı yorumlarla karşılanmakta, bazı sosyal medya kullanıcıları dansı fazlaca itici bulurken, bazıları da sadece seksi unsurları barındıran basit bir dans olarak yorumlamakta.

İLGİLİ HABERCansu'yu yerin dibine soktular... Peki gerçekte 'twerk' nasıl yapılır?Cansu’yu yerin dibine soktular… Peki gerçekte ‘twerk’ nasıl yapılır?