Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

Su kesintilerine yönelik 'halkın içinden' çözüm paylaşan: Sozcu
Su kesintilerine yönelik ‘halkın içinden’ çözüm
ABD, Detroit'te yıllardır süren su kesintileri artarak devam ediyor. Halkın su sıkıntısına çözüm ise bir sivil toplum kuruluşu vasıtasıyla geliştirildi.
Yaşam 18 Eylül 2017 - 17:04

ABD'nin Detroit kentinde 2013 yılından itibaren süre gelen su kesintileri devam ediyor. Su vergilerinin yıllardan beri artış gösterdiği kent içerisinde 100 bini aşkın ailenin su borcu bulunuyor. Ödenemeyen faturalardan dolayı yüz binlerce ailenin suyunun kesik olduğu kentte, yaşanan soruna yönelik çözüm getirmeye çalışan sivil toplum örgütü ‘We the People of Detroit’ su bağış hattı kurdu. Monica Lewis-Patrick isimli kişinin liderliğini yaptığı su hattı sayesinde evlerinin önünde mavi renkli boya olan ve suyunun kesik olduğu belirtilen evlere yönelik su yardımları yapılıyor.

BM su kesintilerinin insan haklarına aykırı olduğunu belirtiyor

Su kesintileri ile gündeme gelen ve eski bir endüstri kenti olan Detroit, son zamanlarda yoksulluk ve işsizlik oranlarının yükselmesiyle biliniyor. Birleşmiş Milletler yetkilileri yaşanan su kesintilerinin daha önce insan haklarına aykırı olduğunu belirtmiştir.

 

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.