Reklamsız Sözcü

Tarık Akan, çocuklarla ölümsüzleşecek

Usta sanatçı Tarık Akan anısına çocuk be bakımevi açılıyor
15:1217 Kasım 2016
Tarık Akan, çocuklarla ölümsüzleşecek
Usta sanatçı Tarık Akan anısına çocuk be bakımevi açılıyor

Beşiktaş Belediyesi,16 Eylül'de hayatını kaybeden ünlü sanatçı Tarık Akan'ın ismini yeni açılacak olan çocuk bakımevine vererek ölümsüzleştirecek. Kreşin açılışı ile birlikte Beşiktaş Belediyesi, 20 Kasım ‘Çocuk Hakları Günü' dolayısıyla çocuklara özel bir etkinlik düzenlemeyi planlıyor.

tarik-akan1

Acı haberiyle tüm Türkiye'yi yasa boğan Türk sinemasının duayen ismi Tarık Akan'ın ismini Beşiktaş Belediyesi bir kreşe vererek ölümsüzleştiriyor. Aynı anda kreş açılışı ile birlikte 20 Kasım ‘ Çocuk Hakları Günü' dolayısıyla Çetin Emeç, Sıtkı Çiftçi, Türkan Saylan ve Tarık Akan gibi önemli isimlere atfedilen kreşlerde eğitim gören çocuklar bu özel günde bir araya gelerek oluşturdukları koro ile birlikte şarkılarını seslendirecek ve Çocuk Hakları Günü'nü bu anlamlı etkinlikte doyasıya kutlayacaklar.

Prof.Dr. Türkan Saylan, Çetin Emeç, Sıtkı Çiftçi gibi değerli sanatçı ve yazarların isimlerini kreşlere veren Beşiktaş Belediyesi, yeni açılacak olan 4. kreşin adını da Tarık Akan Gündüz Çocuk ve Bakımevi yaparak ünlü sanatçının da ismini yaşatmaya devam edecek.

İLGİLİ HABERMüjdat Gezen Sözcü'ye Tarık Akan'ı anlattıMüjdat Gezen Sözcü’ye Tarık Akan’ı anlattı

Son güncelleme: 15:2517.11.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp