Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Taylan Kümeli’den sağlıklı saç için dört öneri
Taylan Kümeli’den sağlıklı saç için dört öneri
Kozmetik ürünleri yerine, beslenmemize dikkat ederek pırıl pırıl, sağlıklı saçlara ulaşmak mümkün... Peki ama nasıl? Taylan Kümeli anlatıyor...
Yaşam 28 Mart 2016 - 12:51

Sözcü TV

Pırıl pırıl , dolgun ve sağlıklı saçlara kavuşmayı kim istemez ki… Kozmetik ürünleri ile belki bir miktar saçlarımızın böyle görünmesini sağlayabiliriz kısa süreliğine de olsa… Peki bunu kalıcı hale getirmek mümkün mü? Bu soruyu ünlü sağlıklı beslenme ve diyet uzmanı Taylan Kümeli’ye sorduk. Kümeli dört ana başlık altında sağlıklı saç için neler yapılabileceğini anlattı.

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, saçın proteinden oluştuğunu belirterek, ”Bu nedenle saçlarımızın sağlıklı ve iyi olmasını istiyorsak mutlaka protein almalıyız. Proteini de biz kendi içinde değerlilik açısından gruplandırıyoruz. Mutlaka hayvansal proteinin haftalık beslenmemizde 2-3 porsiyon olması gerekir saç sağlığımız açısından” dedi.

YUMURTA BEYAZI TÜKETİN

Saç için çok önemli vitaminlerden birinin de biyotin olduğunu kaydeden Kümeli, ”Biyotin yumurtanın beyazında olan bir vitamin. Dolayısıyla yumurta ile beslendiğimizde saç sağlığımızı desteklemiş oluyoruz. Çinko çok çok önemli saçımız için. Çinko’yu genellikle deniz ürünlerinden kuru baklagillerden ve kuruyemişlerden alabiliriz. Onun dışında yeşil yapraklı sebzeler de saçlara çok iyi gelir” şeklinde konuştu.

Kozmetik ürünleri yerine beslenmemize dikkat ederek pırıl pırıl saçlara ulaşabiliriz.

Son olarak elma sirkesini öneren Taylan Kümeli, ”Saçlarımızı yıkadıktan sonra son duruma suyuna ekleyeceğimiz bir çay kaşığı elma sirkesi saçlarımızın pırıl pırıl olmasını sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Son güncelleme: 13:08 - 28.03.2016