Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tek başına düğün yaptı
Tek başına düğün yaptı
İngiliz damat darbe girişimi nedeniyle ingiltere’den gelemeyince gelin
Yaşam 22 Temmuz 2016 - 01:49

15 Temmuz'da düzenlenen darbe girişimi uçak seferlerini aksatınca Esin Bayram ile evlenecek olan İngiliz damat Jonathan Foster, Bursa'nın Orhaneli ilçesindeki düğününe yetişemedi. Gelin, tek başına düğün yaptı.

DÜĞÜNE YETİŞEMEDİ

İNGİLTERE'de aldığı dil eğitimi sırasında tanıştığı Jonathan Foster ile geçen ay nikah yaparak evlenen Bursalı Esin Bayram, 16 Temmuz'da ailesinin yaşadığı Orhaneli'de düğün yapacaktı. İngiliz damat İngiltere'den İstanbul'a gelecek, oradan da Bursa'ya kendi düğününe yetişecekti. Ancak darbe girişimi yüzünden uçak seferleri aksadı. Damat başka bir havayolu şirketinden bilet alarak geç de olsa bir uçağa bindi.

42

TEK BAŞINA OYNADI

ESİN Bayram gelinliğini giyerek misafirleri karşılamaya başladı, aile büyükleri durumu davetlilere anlattı. Gelin hanım ilk dansı yeğeniyle yaptıktan sonra Bursa'ya özgü oyun havalarını tek başına oynadı. Gelinin tek başına yaptığı düğünün sonunda misafirler ayrılmak üzereyken damat Jonathan Foster yetişti. Damat, Bursa'nın geleneği olan ‘tavuk alma'yı damat evine eşiyle birlikte giderek gerçekleştirdi.

Davetlileri tek başına ağırlayan gelin Esin Bayram, damat uçakla Türkiye'ye doğru gelirken, “Çok severseniz havalara girer, havada kalır. Johathan da havada kaldı” diyerek espri yaptı.