Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

Elektirik enerjisi bize temiz gelecek vaad ediyor! paylaşan: Sozcu
Tesla’dan “elektrikli otomobil” devrimi!
İtalya'da yaşayan bir Tesla Model S sahibi, tek bir şarjla 1078 kilometre yol alarak elektrikli otomobiller için yeni bir rekora imza attı.
Yaşam 11 Ağustos 2017 - 14:57

Elektrikli otomobiller son yıllarda oldukça önemli bir yol kat etti. Günümüzde eskiye nazaran daha verimli ve daha hızlı olan bu otomobiller, artık içten yanmalı motora sahip otomobilleri bile geçebiliyor.

TÜM DETAYLAR YUKARIDAKİ VİDEODA!

Ünlü otomotiv şirketi Tesla, Model S modeliyle elektrikli otomobillere yeni bir anlayış getirdi. Geçmişte bu araçlar için en büyük sorun menzildi. Tesla ise bu sorunu büyük oranda çözdü. İtalya’dan bir sürücünün, tek bir şarjla 1078 kilometre yol alması ise meseleyi farklı bir boyuta taşıdı. Kırılan bu rekor geleceğin otomobil anlayışı için büyük bir anlam ifade ediyor.

BİR ÖNCEKİ REKOR 901 KİLOMETREYDİ

Elektrikli otomobillerin bir önceki en uzun sürüş kaydı ise 901 kilometreydi. O rekor da yine Tesla Model S ile kırılmıştı. Bunun ardından konuyla ilgili bir tweet atan Elon Musk, doğru lastik seçimiyle 1,000 km üzerinde menzil yapılabileceğini söylemişti. Önceki rekordan 176 km daha fazla gitmeyi başaran İtalyalı Model S sahibi, Elon Musk’ın iddiasının doğruluğunu kanıtlamış oldu.

Yaşanan bu gelişmeler, elektrik enerjisi ile daha temiz bir gelecek için umut vaat ediyor.

DİĞER TECHBRAIN VİDEOLARI İÇİN:

 

Son güncelleme: 16:39 - 11.08.2017