Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Topuklu ayakkabılarınız ile fark yaratmak için 5 ipucu!
Topuklu ayakkabılarınız ile fark yaratmak için 5 ipucu!
Hangi sezon olursa olsun, hangi konseptte giyiniyorsanız giyinin topuklu ayakkabı her kombinin değişilmez bir parçasıdır ve fark yaratan detaydır. Topuklu ayakkabı giyerken dikkat edeceğiniz ve kendinizi daha rahat hissettireceğiniz önemli detaylar
Yaşam 13 Eylül 2017 - 09:01

İstanbul'da topuklu ayakkabı modasına yön veren markalardan birisi olan Jabotter Shoes, topuklu ayakkabıları “vazgeçilmezleri” olan kadınlar için fark yaratan beş öneri sıraladı…

1KÜÇÜK ADIMLAR BÜYÜK FARKLAR

Cool olmanın ilk kuralı rahat olmak değil midir? Topuklu ayakkabılarımız ile yürürken de bu rahatlığı gözetmek en önemli kuralımız… Dengenizi sarsacak büyük adımlar yerine, küçük adımlar ile yürüyerek özgüveninizi toplamalısınız.

2. ÇİZGİNİN İÇİNDE KALIN, SINIRLARI AŞIN

Topuklu ayakkabılar ile yürümek bir sanattır. Özellikle davetlerde sıkça boy gösteren ünlü simalar, dikkatleri üzerinde toplayan yürüyüşün sırrının topuklu ayakkabı ile ‘sanki bir çizgiyi takip ediyormuş gibi yürümek' olduğunu belirtiyorlar.

3. CESUR OLUN

Tarzınızı cesur bir şekilde yansıtmanız her şeyden önemlidir. Topuklu ayakkabılarınız ve giyim tarzınız, aksesuarlarınız ile siz bir bütünsünüz ve yansıttığınız imaj eğer sizi mutlu ediyorsa, diğer her şey önemsizdir. Gardırobunuzu açarken, bunu düşünün ve özgür hissedin. Topuklu ayakkabı seçiminizde de bu felsefe ile, tabuları yıkan, sınırları aşan seçimleri tercih etmekten çekinmemelisiniz.

4. TARZINIZI YANSITIN

Giyim tarzı olarak benimsediğiniz konseptlerde, topuklu ayakkabı önemli bir tamamlayıcı oluyor. Yüksek bel bir kıyafeti, göze hitap eden ve renk uyumlu bir stiletto ile kombinleyebileceğiniz gibi, ekose etekler ile açık tonları müthiş bir uyumla sergileyebilirsiniz. Ancak burada giyim tarzını kadar, topuklu ayakkabı seçiminiz de önemli.

5. İDEAL TOPUKLU AYAKKABI KALIBINI SEÇMEK

En önemli konulardan bir tanesi de, topuklu ayakkabı seçiminde numaraya dikkat etmek. Kalıp farklılıklarını da düşünerek bu seçimi yapmalısınız. Eğer ayakkabının kalıbı sizin için büyükse aradaki farklı tolere etmek için ortopedik ayakkabı pedleri kullanabilirsiniz.

Son güncelleme: 10:02 - 13.09.2017
Etiketler