Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadınlardan erkek sürücülere tarihi ders
Kadınlardan erkek sürücülere tarihi ders
Kadınlar 'kafa' yapan sürücülere unutulmaz bir ders verdi.
Yaşam 6 Haziran 2016 - 12:35

Kadın sürücüler, Üsküdar-Boğaziçi Köprüsü bağlantı yolunda araç şeridini bencilce kullanan erkek sürücülere geçit vermeyince ortaya büyük bir dayanışma örneği çıktı. Diğer erkek sürücüler de trafiği durduran kadınlara korna çalarak destek verdi.

Diğer sürücüler gibi sıraya girmek yerine, soldan akan trafikte sağa direksiyon kırarak öne geçmeye çalışan sürücülere, araçlarından inen iki kadın engel oldu. Sırada bekleyen sürücüler, korna çalarak trafiği durduran kadınlara destek verdi. soldan akan trafikte sağa direksiyon kırarak öne geçmeye çalışan sürücülere, arabalarından inen iki kadın engel oldu.

kadin-surucu2

Trafiğin olmadığı yöne gidiyor gibi yaparak araç kuyruğuna girmeyen sürücüler, bir anda soldan sağa direksiyon kırarak, en öne geçiyor. ” Kafadan girme” diye tabir edilen bu yöntemle, yolu kendine aitmiş gibi kullanan sürücüler, hem soldan akan trafiğin yavaşlamasına neden oluyor, hem de sırada bekleyen onlarca sürücülerin hakkını gasp ediyor. Ancak bu kez bencil sürücüler amacına ulaşamadı. Sıraya girmek yerine, soldan akan trafikte sağa direksiyon kırarak öne geçmeye çalışan sürücülere iki kadın tepki gösterdi. Kadınların, geçişine izin vermidkleri erkek sürücüler çaresizce yolda kaldı. Bu eylemem diğer erkek sürücüler korna çalarak destek verdi.