Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

Tsunami gemisi hakkında belgesel çekildi paylaşan: Sozcu
Tsunami gemisi hakkında belgesel çekildi
ABD, California'da yaşayan Chris Robinson isimli kişinin evinin bahçesinde yaptığı ve yaşanabilecek tsunami felaketini atlatması için tasarlanan gemi hakkında kısa belgesel filmi çekildi. Robinson'un gemisi Amerikan basınında 'modern çağın Nuh'un' gemisi olarak anılıyor.
Yaşam 20 Eylül 2017 - 17:28

Japonya’yı vuran ve yüzyılın en büyük depremlerinden biri olan 2011 depreminin üzerinden 6 sene geçti. Depremin olduğu sırada bir iş görüşmesinde olan ve o gün kafasına tsunami sırasında sağ kalanları güvenli yere ulaştıracak bir gemi yapmayı koyan Chris Robinson isimli kişi, oluşturduğu Tsunami gemisini detaylarıyla tanıttı. Tahtadan yapılmasına rağmen oldukça sağlam bir yapıya sahip olan gemi hakkında Great Big Story kanalına konuşan Robinson, gemiye eklenecek motor düzeniyle birlikte tsunami sonrasında yakın yerlere ve iç bölgelere gidebilecek bir gemi oluşturmayı hedefliyor.

2014 yılında haberlere konu oldu

Yaptığı gemiyle daha önceden de özellikle Amerikan basınına konu olan Robinson, gemiye eklediği güneş panelleri sayesinde elektrik üretebilecek bir mekanizmayı da oluşturdu. Çılgın mühendisin oluşturduğu proje California’da yer alan evinin bahçesinde bitirilmeyi bekliyor. Robinson’un yaptığı gemi basında ‘modern çağdaki Nuh’un Gemisi’ unvanıyla anılıyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.