Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ukraynalı pilot IlIyuk, 1050 beygir gücündeki efsane aracıyla birinci!
Ukraynalı pilot IlIyuk, 1050 beygir gücündeki efsane aracıyla birinci!
Türkiye Drift Şampiyonası ikinci yarışı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda gerçekleşti. Monster Energy pilotu Dmitriy Illyuk, 1050 beygir gücündeki efsanevi aracı #thedraco ile bu sene de birinciliği kimseye bırakmadı.
Yaşam 31 Temmuz 2017 - 14:29

PWR balata ana sponsorluğunda ve Motul desteği ile gerçekleşen Apex Masters 2017 Türkiye Drift Şampiyonası, Atatürk Olimpiyat Stadı otopark alanında yapıldı. Nefes nefese geçen büyük mücadeleyi binlerce seyirci izledi. Körfez pistinin dar ve keskin virajlarında kıyasıya bir yarışa imza atan sürücüler, hazırlanan yüksek hızlı pistte de tozu dumana kattı.

29 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilen sıralamada günün birincisi 95 puan ile Alexandr Grinchuk olurken, ikincisi Teamart Motorspor pilotu Özer Mollamehmetoğlu ve üçüncüsü ise İran'dan katılım gösteren Fahim Reza oldu.

YARIŞMAYA UKRAYNA DAMGASI

Final eşleşmesinde ise Monster Energy pilotu Ukraynalı Dmitriy Illyuk ile DM Works D'Team'in deneyimli pilotu Kemal Özhaseki karşı karşıya geldi. Birinciliği 1050 beygir gücündeki efsane aracı #thedraco ile Dmitriy Illyuk kazandı. Üçüncülüğü kazanan isim ise yine Ukrayna'dan katılım gösteren pilot Aleksandr Grinchuk’tı.

Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonasının üçüncü yarışı 15 Ekim tarihinde yine Drift Otomobil Sporları Kulübü organizasyonu ile İzmit Körfez Pistinde gerçekleşecek.

kupa