Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ülke gündemi ve reyting sonuçları bambaşka
Ülke gündemi ve reyting sonuçları bambaşka
Türkiye gündemi terör, şehit ve siyasi tartışma haberleriyle meşgulken reyting gündemi eğlence ve dizileri üst sıralara taşıyor.
Yaşam 2 Mayıs 2016 - 13:02

Türk televizyonlarının izlenme karnesi olan Reyting listeleri o güne damga vuran ve kitlelerin en çok takip ettiği programların bir sıralamasını sunuyor. Listenin üst sıralarında o akşam Türk halkının neyi merak ettiğini, neyi görmek ve duymak istediğini net bir şekilde görebiliyoruz. Hemen her kalabalık ortamda siyasi sohbetlerin yapıldığı ülke gündeminin hararetli bir şekilde tartışıldığı Türkiye, ekran karşısına geçtiğinde bambaşka bir yapıya bürünüyor. Neredeyse hemen her gün bir şehit verdiğimiz, ülke gündeminin siyasi tartışmalar ve savaş haberleriyle dalgalandığı bir ortamda milletçe eğlence programlarını ve dizileri izlemişiz. Şehit haberlerinin iyi kötü verildiği ana haber bültenleri ise ilk üçe asla giremiyor. İşte Türkiyeyi yasa boğan ölümlerin yaşandığı zamanların reyting karnesi:

28-nisan

28 Nisan’ın gazete kapağından seçmeler

Bursa’da canlı bomba 13 yaralı. Terör, Ankara ve İstanbul’dan sonra Bursayı’da vurdu. Ulu Cami yakınında patlayan kadın canlı bomba öldü 13 kişi yaralandı.

GÜNÜN REYTİNG KARNESİ

28-nisan-persembe


29 Nisan’ın gazete kapağından seçmeler

 

29-nisan

TBMM Genel Kurulu’nda milletvekillerinin yaşadığı tekmeli yumruklu kavga, Anayasa Komisyonu’ndaki dokunulmazlık görüşmelerinde de sürdü. Kavgada 5 milletvekili yaralandı.

Şırnak’ta PKK’yla girilen çatışmada ağır yaralanan Üsteğmen şehit düştü.

Soma-Kırkağaç yoluna tuzaklanan patlayıcıya, ‘trafik kazası’ ihbarıyla çağırılan askeri araç yoldan geçerken patladı.Bir astsubayımız yaralandı.

GÜNÜN REYTİNG KARNESİ

 

29-nisan-cuma

 

30 Nisan’ın gazete kapağından seçmeler

 

30-nisan-gazete

MHP’de kongreye ihtiyati tedbir konuldu.

1 Mayıs tartışmaları gündeme damga vurdu.

Şırnak’ta, PKK’yla girdikleri çatışmada şehit düşen üç asker, İstanbul, Çankırı ve Adıyaman’da gözyaşları içinde toprağa verildi.

GÜNÜN REYTİNG KARNESİ

 

30-nisan-cumartesi-reyting

 

2 Mayıs gazete kapağından seçmeler

 

2-mayıs
Gaziantep’te meydana gelen terör saldırısı sonrasında ortalık adeta savaş alanına döndü. Emniyet Müdürlüğü’nün hedef alındığı saldırıda bina ağır hasar gördü iki polis memuru şehit düştü.

Gaziantep, bombalı saldırı şokunu yaşarken, Nusaybin’de, ilçeyi hendek ve bombalı tuzaklardan temizlemeye çalışan askerlere roketli saldırı yapıldı. Saldırıda üç asker şehit düştü.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü hüzne boğan bir diğer haber de Şırnak’tan geldi. Burada operasyon yapan askeri birliğe gerçekleştirilen saldırıda bir askerimiz keskin nişancı tüfeğiyle vuruldu. Uzman Çavuş kaldırıldığı hastanede şehit düştü.

GÜNÜN REYTİNG KARNESİ

 

1-mayıs-pazar-sonuc
Son güncelleme: 13:09 - 02.05.2016