Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
ÜNİHAK’lı öğrenciler ve Scorp’tan #SukoyMeydanOku kampanyası
ÜNİHAK’lı öğrenciler ve Scorp’tan #SukoyMeydanOku kampanyası
Scorp ile ÜNİHAK'ın yaptığı işbirliğinde öğrenciler, #SukoyMeydanOku kampanyasıyla 200'den fazla evin önüne sokak hayvanları için su koydu.
Yaşam 18 Ağustos 2016 - 15:36

Scorp, geçtiğimiz Temmuz ayında Üniversiteler Arası Hayvanları Koruma Topluluğu (ÜNİHAK) ile beraber Scorp kullanıcıları başlattıkları “Su Koyverme #SukoyMeydanOku” kampanyası ile birlikte 200’den fazla evin önüne sokak hayvanları için su koyuyor. 200 kullanıcının birbirine meydan okuması üzerine, kapılarının önüne ve sokak başlarına hayvanlar için doldurulmuş su kapları koyması ile beraber yaklaşık 200 den fazla lokasyonda sokak hayvanları unutulmamış ve susuzluk çekmemiş oluyor.

ÜNİHAK ; 2015 senesinde kurulan ve bünyesinde 25 üniversitenin Hayvan Hakları ve Doğal Yaşamı Koruma Kulüplerini bulunduruyor. ÜNİHAK'ın önderliğinde başlatılan bu kampanya için ÜNİHAK bir tanker su ile bir barınağın uzun bir süreliğine su ihtiyacını karşıladı.

Kullanıcılar kapılarının önlerini sokak hayvanları için bir kap su koyarken konu ile ilgili düşüncelerini de paylaştı;

“Malum havalar çok sıcak biz evdeyiz ama onlar değil…''

“Hadi bakalım ben oğlumun suyunu mamasını verdim sıra aşağıda ki arkadaşlarında”

“Maalesef dünyada ki tüm hayvanlar benim kucağımda ki kadar şanslı olmuyor sizlerden tek ricam kullanılmış bir yoğurt kabını alın ve içine su koyun onların yüzündeki mutluluğu görmeye gerçekten değer…”

Etiketler