Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Üniversiteli kadın ustalar
Üniversiteli kadın ustalar
Muğla’nın Bodrum ilçesinde iki üniversite mezunu kadın, mesleklerini bırakıp villalarda boya-badana işine girdi.
Yaşam 12 Mayıs 2016 - 01:06

ViLLA BOYUYORLAR

Bodrum'da daha önce bir AVM'de halkla ilişkiler müdürlüğü ve Bodrum Sağlık Vakfı'nda halkla ilişkiler temsilciliği görevlerinde bulunan bir çocuk annesi 39 yaşındaki Duru Tümer ile bir holding bünyesinde müşteri temsilcisi olarak çalışan 29 yaşındaki üniversite mezunu Merve Karahan, şimdi Bodrum villalarında boya – badana yapıyor.

7

ÇOK TALEP VAR

Bir yandan da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Heykel Bölümü ikinci sınıftaki öğrenimine devam eden Duru Tümer, “Merve ile yollarımız sekiz yıl önce annemle onun babasının evlenmesiyle birleşti. Boyacılığı Merve'nin babası Turhan Karahan'dan öğrendik. Talebi karşılayamıyoruz” dedi.

6

EKiP KURACAKLAR

Boyacı olarak karşılarında iki kadını görenlerin çok şaşırdığını ifade eden Merve Karahan, “Kadının en iyi yapacağı mesleklerden biri boyacılık. Çünkü bu işi yaparken binaları, özellikle iç mekanları güzel boyamak kadar kirletmemek de önemli. Kadınlardan oluşan bir boya-badana ekibi kuracağız” diyor.