Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlüler neden boşanıyor?
Ünlüler neden boşanıyor?
2016 yılı birçok ünlü çift için boşanma yılı oldu diyebiliriz. Son olarak magazin gündeminde bomba etkisi yaratan Gülben Ergen ile Erhan Çelik çiftinin boşanacağı haberi, akla bazı soruları getirdi. Ünlüler dünyasında evlilikler neden kısa sürüyor, ünlülerin boşanmasına sebep olan etkenler genellikle neler oluyor? İşte bu yılın boşananları ve ünlülerin neden boşandıkları sorusunun 10 cevabı...
Yaşam 21 Kasım 2016 - 16:47

Ünlü çiftlerin kısa süren evlilikleri… Bu sene birbiri ardına gelen boşanma haberleri ile magazin dünyası çalkalanırken, ünlü çiftlerin neden boşandığı ya da evliliklerinin neden kısa sürdüğü konusu gündeme geldi.

İşte 2016 yılının boşanan ünlü çiftleri; İbrahim Kutluay-Demet Şener, Gökhan Özen-Selen Sevigen, Bade İşçil- Malkoç Sualp, Yavuz Bingöl-Öykü Gürman, Gülben Ergen-Erhan Çelik, İbrahim Toraman-Eylem Yıldız, İrem Derici-Rıza Esendemir, Asena-Caner Erkin, Hande Subaşı- Can Tursan, Kaan Tangöze-Seçkin Piriler, Coşkun Sabah-Ceyda Sabah, Gamze Topluz-Ümit Kantarcılar

1-SORUNLARI ÇÖZMEK YERİNE BOŞANMAK

Türkiye'de boşanma oranındaki artış doğal olarak ünlüler dünyasında da aynı oranda görülüyor. İnsanların bazı sorunlara tahammül etme düzeyi biraz daha yüksek olsa da ünlüler bu tür sorunlarda çözüm yoluna gitmek yerine boşanmayı tercih ediyor.

gülben-ergen-sli

2-EVLİLİK ŞÖHRETİ ÖLDÜRÜR

Ünlü çiftlerin popülerliği evlilikten çok etkileniyor. Şöhretin bir bağımlılık olduğunu düşünürsek, evlilik sonrası popülerlik kaybı çiftleri olumsuz olarak etkiliyor. Dolayısıyla evlilik yerine şöhreti tercih edenler de çok oluyor.

caner-ve-asena-sli

3-AŞIRI ÖZGÜVEN BOŞANMA SEBEBİ

Yüksek ego ve sonsuz özgüven başarı getirse de evli ve ünlü çiftlerde büyük krizlere neden olabiliyor. Sonuç yine boşanma oluyor.

riza-esendemir-irem-derici

4-DİZİLERLE GELEN MUTSUZ SON 

Özellikle dizilerde oyunculuk yapan ünlülerin yoğun çalışma saatleri evliliklerini çok etkiliyor. Birlikte geçirilen zamanın azalması paylaşımları azaltıyor ve birçok ünlü bu sebeple yollarını ayırıyor.

yavuz-bingol

5-ÜNLÜ-ÜNSÜZ HER EVLİLİĞİ BİTİREN SORUN: İHANET

Ünlü kişilerde yoğun görülen beğenilme hissinin getirdiği aşırı özgüven, ihanetin de kapılarını açıyor. Bu da birçok çift için boşanma sebebi…

seckin-piriler

6-ŞÖHRETİ VE FAZLA PARAYI SİNDİREMEME

Eşinin de desteğini alarak belli bir yere gelen ünlüler için bazen bu durum vefasızlık olarak geri dönebiliyor. Ünlü olduktan sonra kişinin fırsatları kaçırma korkusuyla evliliği bitirmesi birçok kez karşılaşılan bir durum.

bade-iscil-malkoc-sualp-2

7-TÜKENMİŞLİK SENDROMU

Tükenmişlik hissi ile evliliklerini bitiren ünlü çiftlerin sayısı da az değil. Heyecan olmadan bırakın evliliği, birlikteliği bile sürdürmek mümkün değil.

ibrahimkutluay

8-İLK BÖLÜMDE AŞK

Örneğin bir dizi setinde tanışan çiftler çok kısa sürede evlilik kararı alabiliyorlar. Ancak birbirlerini iyi tanımadan yaptıkları bu evlilik, sıradan bir dizi aşkı olarak kalıyor ve genel olarak dizi bittiğinde sona eriyor.

gokhan-ozen-sli-y

9-AİLE FAKTÖRÜ ÜNLÜLERDE DE VAR

Aile baskısı ünlü çiftlerin de sorunu. Ünlü kişilerin seçimlerine çokça karışan aile bireyleri, evliliklerin kolayca çatırdamasına ve boşanmaya kadar varan sonuçlara neden olabiliyor.

ibrahim-toraman-sli

10-“AYRI DÜNYALARIN İNSANIYIZ”

Şöhretin getirdiği ortak çevre ve dünya, kişilerde birçok yönden ortak noktaları olduğu yanılgısı yaratıyor. Ancak bu çiftler genellikle baş başayken mutlu olamıyor ve boşanıyorlar.