Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlülerin şaşırtan makyaj sırları!
Ünlülerin şaşırtan makyaj sırları!
Zaman zaman basınla paylaştıkları bu uygulamalar arasında sizi çok şaşırtanlar ya da uygulamayı düşündükleriniz olabilir…
Yaşam 17 Mart 2016 - 23:34

Birgan BiLEKE

Sanatsal yetenekleri ve kariyer hayatlarındaki başarıları kadar güzellikleriyle de adlarından söz ettiren ünlü isimler bakıma dair ilginç uygulamalar yapıyor. Zaman zaman basınla paylaştıkları bu uygulamalar arasında sizi çok şaşırtanlar ya da uygulamayı düşündükleriniz olabilir…

Sağlıklı beslenme dendiğinde ilk akla gelen maydanoz, maden suyu gibi besinler farklı amaçlarla da kullanılabiliyor. Ellerinde ünlü oyuncuların fotoğraflarıyla estetik doktorlarını ziyaret eden kişilerin sayısı çok olduğuna göre, bu farklı amaçları sizlerle paylaşmak da bize düşüyor.

Doğal güzel…

Geçen yıllara rağmen doğal güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Jennifer Aniston, cildine bakım yaparken besinlerden faydalananlar arasında yer alıyor. Porselen cildinin sırrı ise yumurta beyazı ve avokadoyu karıştırarak hazırladığı maske. Aniston, uzun ve zorlu çekimlerden sonra ise gözaltı için nane, yeşil çay ve ıhlamurdan oluşan bir losyon yaparak uyguluyor.

inci gibi dişler

Catherıne Zeta-Jones etkileyici gülüşünü ilginç bir uygulamaya borçlu. Her gün dişlerini çilek püresiyle fırçalayan güzel oyuncu inci gibi dişlere sahip.

Vazgeçilmezi elma sirkesi

Scarlett Johansson, parlak ve canlı cildini elma sirkesine borçlu. Akne ve cildindeki hassasiyet yüzünden tonik yerine elma sirkesi kullandığını söyleyen yıldız bakımlı cildiyle sık sık adından söz ettiriyor.

Parlayan bir cilt için

Yüz temizliğinde tonik yerine maden suyu kullanmayı tercih eden Cameron Diaz, güne cildine süt tozuyla peeling yaparak başlıyor. Sivilce ve siyah noktayı yok eden süt tozu uygulamasının yanı sıra Diaz, yüzünü daima kaynattığı maydanoz suyuyla siliyor.

Zeytin güzeli

‘Özel Bir Kadın' filmiyle hayatımıza giren, gülüşüyle hafızamızda yer eden Julia Roberts'ın güzellik sırrı ise zeytinyağı. Ünlü yıldız, ellerinin genç ve taze görünümünü günde bir kez ellerini zeytinyağında bekletmeye borçlu.

Kan dolaşımı hızlansın

Sempatik Kate Hudson, canlı ve parlak cildini her sabah yüzüne buz torbasıyla kompres yapmasına borçlu. Pek çok kişinin uyguladığı bu yöntem yüzdeki kan dolaşımını hızlandırdığından, düzenli olarak uygulandığında yaşlanmayı geciktirici etkisiyle dikkat çekiyor.

Bu tüyoya inanamayacaksınız!

Daima havalı ve cool görünen Blake Lively, saçlarıyla çok sık adından söz ettiriyor. Göz alıcı saçların sırrı ise ünlü yıldızın yıkanırken saç diplerine sürdüğü mayonez. Kalın dişli tarakla fırçaladığı mayonezli saçlarını 20 dakika bekletip ılık suyla yıkıyor; sonrasında da şampuanlıyor.

Saçlara disiplin gerek

Zarafetin vücut bulmuş hali Gwyneth Paltrow'un sırrı ise saçlarıyla ilgili. Paltrow, elektriklendiği için bir türlü şekle girmeyen saçlarını kabak lifiyle tarayarak sorununu çözüme kavuşturmuş.