Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Watergarden’da Kukla Festivali
Watergarden’da Kukla Festivali
Watergarden İstanbul, Karagöz’ün 500. Yaşına özel gerçekleşecek 20. Uluslararası Kukla Festivali’nin Anadolu Yakası etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.
Yaşam 11 Ekim 2017 - 15:10

Watergarden İstanbul'un da ev sahibi olduğu festival kapsamında; 13 Ekim Cuma günü müziğin, dansın ve mizahın birlikte sunulduğu “The Fifth Wheel” İpli Kabare, 14 Ekim Cumartesi kuklanın başkenti Prag'dan sürprizlerle dolu bir sirk, dünyanın en iyi 5 kukla gösterisinden biri “Karromato” ve 15 Ekim Pazar kukla ve kuklacı ilişkisini başarılı bir şekilde seyirciye yansıtan, ünlü İspanyol sanatçı Toni Zafra Watergarden sahnede ziyaretçiler ile ücretsiz gösterimde buluşacak.
13-14-15 Ekim'de Watergarden'da gerçekleşecek festival kapsamındaki gösterilerde, dünyanın dört bir yanından kuklanın farklı formları, geleneksel ve çağdaş yorumlarla sunulacak.
Festival kapsamında; Karagöz'ün İstanbul'a gelişinin 500. Yılı şerefine, İstanbul'daki farklı mekanlarda bir dizi gölge oyunu gösterisi ve Topkapı Sarayı Müzesinde bir sergi de düzenlenecek.

Son güncelleme: 15:22 - 11.10.2017