Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yakını göremiyorsanız çaresi var
Yakını göremiyorsanız çaresi var
Yakını görmek için kullandığınız okuma gözlüğünden kurtulmak istiyorsanız size bir müjdemiz var. Bu problemden tek seansta ve acısız bir şekilde kurtulmak artık mümkün…
Yaşam 23 Mayıs 2016 - 00:28

Op. Dr. Sinan Göker

İstanbul Cerrahi Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Sinan Göker, 40 yaşından sonra oluşan, yaşa bağlı yakını görememe kusuru olarak adını sıkça duyduğumuz ‘presbiyopi'nin tedavisi hakkında önemli bilgiler veriyor. Tedavide kullanılan ve ‘supracor' (lazerle uygulanan korneal bir teknik) olarak adlandırılan yöntem, özellikle günlük hayatta gazete, bilgisayar, kitap ve cep telefonunu gözlüksüz görebilmek isteyenler için çok uygun. Dr. Sinan Göker, supracor'un hem uzak hem de yakın görmeyi tek seansta düzelten güvenli, etkili ve en yeni yöntem olduğunu ifade ediyor. Bu tedavi için bazı uygunluk kıstasların olduğunu, bunların da muayene ve ölçümlerle tespit edildikten sonra uygulama aşamasına geçildiğini sözlerine ekledi.