Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yarım saat ömür biçilmişti
Yarım saat ömür biçilmişti
Kalbinde doğuştan sorunlar yaşayan mucize bebek, yaşam mücadelesini kazandı.
Yaşam 8 Şubat 2016 - 12:47

Brooke Docherty, doktorların yarım saat ömür biçtiği bir bebekken, verdiği yaşam mücadelesi ile şimdi mucize bebek olarak adlandırılıyor. İngiltere’de doğan Brooke’un, doğuştan kalp hastalığı var ve aylardır yaşamak için savaşıyor.

‘Mucize bebek’ olarak adlandırılan Docherty’nin dudağının renk değiştirdiğini fark eden annesi, acı gerçekle acil servisteki doktorların sözleriyle tanıştı.

Docherty’nin sadece yarım saatlik ömrü kaldığını belirten acil servis doktorları aileye 9 günlük kızlarıyla vedalaşmalarını önerdi.

AKCİĞERLERİ 10 DEFA İFLAS ETTİ 

Ancak şu anda 15 aylık olan Docherty, aylar süren yaşam mücadelesini kazanarak doktorları yanıltmayı başardı. Kalbinde doğuştan bazı sorunlar bulunan talihsiz bebeğin akciğerleri bu süre zarfında 10 defa iflas etti.

Küçük yaşına rağmen hayata tutunan Docherty her şeye rağmen kısa süre içinde yeni bir kalp ameliyatı geçirecek. Ancak aile aylarca pes etmeyen kızlarından umutlu.