Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Yavru’lar destek bekliyor
‘Yavru’lar destek bekliyor
TEMA Vakfı, çocukların doğayla buluşmalarını sağlamak istiyor
Yaşam 16 Mart 2016 - 11:54

TEMA Vakfı, çocuklar için bir kampanya başlattı. 81 ilde 400 öğretmenin katılımıyla 10 bin ilkokul öğrencisinin, Yavru TEMA eğitim programına katılmasını hedefleyen kampanya, destekleyicilerini bekliyor.

YAVRU TEMA ÇOCUKLARI DOĞAYLA BULUŞTURUYOR

“Yaşamı Keşfediyorum” projesi kapsamında uygulanacak Yavru TEMA eğitim programına destek kampanyası 2015-2016 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar devam edecek. 32 farklı etkinlikten oluşan eğitim programı toprak, hava, su ve biyolojik çeşitlilik konularını içeriyor. Öğretmenlere destekleyici materyaller gönderilecek olan eğitimlerin çoğu doğada ve açık alanda bulunmayı teşvik eden etkinliklerden oluşuyor.

YAVRU TEMA NEYİ AMAÇLIYOR?

İlkokul çevre eğitimi programı olan Yavru TEMA kapsamında çocukların doğada geçirdiği zamanın artması ve doğayı hissederek, dokunarak doğayı kendilerinin keşfetmesi amaçlanıyor. Doğa ile iç içe yetişen çocukların fizyolojik, psikolojik olarak gelişimlerini olumlu tamamladıkları ve sosyal hayatlarında atılgan, aktif, yaratıcı birer birey oldukları biliniyor.

Kampanya ve eğitimler hakkında www.tema.org.tr adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.