Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yemedi yedirdi!
Yemedi yedirdi!
Anne olmak kolay değil. Bir evladınız olacağını öğrendiğiniz andan itibaren artık kendinizden öte başka bir canı düşünmeye başlıyorsunuz.
Yaşam 6 Mayıs 2016 - 00:51
37

Birgan BİLEKE

Anne olmak kolay değil. Bir evladınız olacağını öğrendiğiniz andan itibaren artık kendinizden öte başka bir canı düşünmeye başlıyorsunuz. Ne yiyip içtiğiniz, giydiğiniz, dinlediğiniz bile artık içinizde sakladığınız cana göre belirleniyor. İşte biz de bu noktadan yola çıktık ve yaşamınızda hangi unsurlara dikkat etmek bebeğinize fayda sağlar sorusunun cevabını araştırdık…

32

Sağlıklı bir bebek sahibi olmak için…

– Hamilelik süresince bebeğin sağlıklı olması için düzenli olarak proteinden zengin besinler tüketilmelidir. Bu gıdaların başında süt, yumurta ve tavuk gelir.
– Haftada en az bir defa balık yemek bebeğin beyin ve sinir sistemi açısından yararlıdır. Çünkü balık, omega 3, folik asit, kalsiyum ve fosfor açısından zengin bir besindir.
– Hamilelik süresince omega 3 zengini besinler tüketmek bebeğin zeka gelişimini direkt olarak etkiler.
– Anne adaylarının hamilelik süresince hissettiği stres, sıkıntı bebeği de etkiler. Uzun süre bu etkiye maruz kalan bebekler, yaşamları boyunca diğer insanlara göre ruhsal anlamda çok daha hassas olurlar.
– Anne adayının, başta yürüyüş olmak üzere doktorunun tavsiye ettiği sporları yapması bebeğin her yönden sağlıklı gelişimine destek verir. Bebek nasıl annesi sıkıldığında stresini hissediyorsa, mutluluğunu da hisseder.