Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yemek tutkunları için ‘Hint yemekleri günleri’
Yemek tutkunları için ‘Hint yemekleri günleri’
Hint kültürüne ve yemeklerine ilgi duyanları bekleyen sürprizlerle dolu festival!
Yaşam 16 Kasım 2016 - 12:04

Go Meso, Yakın Doğu'dan Uzak Doğu'ya farklı yaşam ve lezzet uygulamalarını meraklılarıyla paylaşacağı etkinliklerin ilkine “Hint Yemekleri Günleri” ile başlıyor. Mandala yapımı ve Hint kınası uygulamaları gibi sürpriz etkinliklerle renklenecek “Hint Yemekleri Günleri” 18-19-20 Kasım'da gerçekleşecek.

Asya kültürlerine yönelik yemek günleri önümüzdeki dönemlerde Çin ve Moğol gibi farklı konseptlerle devam edecek. Hint yemekleri günleri kapsamında, Hint yemeklerini tanımak ve tatmak isteyenler için hazırlanan özel tadım menüsü ise Kasım sonuna kadar sunulacak.

hint

Dileyenler, Tatlı Ekşi Soslu Kızarmış Kıymalı Hint Böreği Keema Samosa ve Patatesli Samosa gibi başlangıçları; Tandoori Tavuk Kanatları, Vejetaryen Köri, Malai Tavuk Tikka, Tavuk Köri, Tandır Tikka Tavuk, Tandır Kuzu Kebap, Kuzu Köri ve Kuzu Tikka gibi ana yemekleri; Naan Ekmeği ve Papadum gibi tamamlayıcı lezzetleri de alakart menüden seçerek deneyebilecekler.