Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yeni bir gençlik sırrı Dolgulu PRP
Yeni bir gençlik sırrı Dolgulu PRP
Kişinin kendi kanındaki iyileştirici güçlerle cildi yenileyen PRP (Platelets Rich Plasma) yöntemiyle, cilde elastikiyet kazandıran hyalüronik asidin birlikte uygulandığı ‘dolgulu PRP’ çifte etkisiyle ciltte hızlı bir gençleşme sağlıyor...
Yaşam 3 Eylül 2017 - 00:29

Nasıl bir yöntemdir?

Dolgulu PRP yönteminde kişi hem PRP'nin iyileştirici gücünden faydalanıyor hem de hyalüronik asitle deri içerisinden yüzeyine doğru nem veriliyor. Böylece kişi, hyalüronik asit moleküllerinin etkisiyle daha erken dönemde ışıltılı bir cilde kavuşuyor. Bunun yanı sıra hyalüronik asit ve PRP'nin harmonik etkisi daha çok büyüme faktörü etkileşimi sağlıyor.

genel1

Bağ dokuları yaşla farklılaşır

Yaşlılık dediğimiz süreçte; cildi nemli, gergin, parlak tutan ve bağ dokularımızda mevcut olan hyalüronik asit azalmaktadır. Nemli olmayan, direnci  zayıflayan cilt matlaşır, kırışır ve sarkar. Deformasyonları gidermek için dermal dolgu uygulamaları sıklıkla kullanılmaktadır.

genel2

hyalüronik asit; cilt altına kolaylıkla yerleşerek deforme olan dokuları destekliyor, hacim kazandırıyor, üstelik doğal bir görüntü yaratıyor.

Hyalüronik asidin gücü

Hyalüronik asit, suyu etrafına toplayabildiği için ciltteki boşlukları doldurabiliyor. Ayrıca hücrelerin birbirleriyle temasını azaltarak hücre hareketliliğini de artırıyor. Bu özelliği nedeniyle hyalüronik asit mikrobesinlerin hücreler arasında kolaylıkla taşınmasını sağlıyor. hyalüronik asidin derinin nemlenmesine olan katkısı dolgulu PRP'nin en belirgin özellikleri arasında yer alıyor.

asid

Göz altı morluklarına da çare oluyor…

Göz altı morluklarının gözlenmesinin en temel sebepleri, incelmiş göz altı derisi, göz altı bölgesinde sıvı tutulumunun az olduğu durumlar ve deri altı dokusu kaybına bağlı çukurlanmalar.

gozalti-morlugu

Bu sorunu ortadan kaldırmak için dolgulu PRP yöntemi en etkili yöntemlerden.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Etiketler