Reklamsız Sözcü

Yeni terfiye 4 öneri

Yeni bir terfi alanlara insan kaynaklarından öneriler...
08:304 Mart 2016
Yeni terfiye 4 öneri
Yeni bir terfi alanlara insan kaynaklarından öneriler...

Terfi aldıktan sonraki 3 ay sizin için çok önemli. AL Danışmanlık Genel Müdürü, Marka Yönetimi ve İnsan Kaynakları Danışmanı Ayşen Laçinel, terfi ettikten sonra da başarılarınızı devam ettirmenizi sağlayacak tüyolar verdi.

Ayşen Laçinel, iş dünyasında önemli bir yeri olan görevde terfi konusunda açıklamalarda bulundu. Terfi edilen görevde, daha güçlü yol alınabilmesi için yapılması gerekenler hakkında bilgi veren Laçinel, “Terfi edildikten sonraki ilk 3 ayda, başarılı olmak hayati derecede önemlidir. Bilindiği üzere terfi, bir sonuç değil, yeni bir başlangıçtır. Bu yeni başlangıçta, başarılı olabilmek için yol haritasının hazırlanarak, uygulanması gerekir.” dedi.

4 ADIMDA BAŞARI 

Laçinel, görevinde yeni terfi alanların başarılı olması için 4 etkin yolu şöyle açıkladı:

1) Şimdiye kadarki unvanın ve sorumlulukların neydi, hatırla. Ardından, terfi ettiğin ünvanın ve sorumlulukların nelerdir, öğren. İşlerini listele, performans hedeflerini de hem kendin hem ekibin için tanımla ve paylaş.

2) Organizasyon şemasını incele ve yerini gör. Üst yöneticin ile sorumlulukların ve hedeflerin üzerinden birlikte geçerek anlayıp, teyidini al. Planlı ol. İşlerini, yapılacaklar listesini, acil ve öncelikli olanlara göre belirle. Rutin süreçte, yalın raporlama sistemi kur.

3) Terfi ettiğin pozisyonla ilgili, ihtiyaç duyduğun eğitimleri ve koçlukları almaya başla ve kendini geliştir, yetiştir ve dönüştür.

4) Küçüldükçe büyüyeceğini, hep hatırla. Nezaket, sonuç odaklı çalışkanlık ve pozitif yaklaşım, en önemli meziyetlerin olsun.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp