Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yerli Stephen Hawking
Yerli Stephen Hawking
Kocaeli’nde yaşayan ‘Serebal Palsi’ hastası Sena Sezgin, dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking gibi yürüyemiyor, konuşamıyor.
Yaşam 21 Şubat 2016 - 10:25

Körfez ilçesinde, şu anda 26 yaşında olan Sena Sezgin, doğum esnasında beynin oksijensiz kalmasından dolayı ‘Serebal Palsi'ye yakalandı. Bu sebeple yürüyemeyen, konuşamayan Sezgin, yaşama tutunma azminden geri kalmadı. Sezgin, tek parmağıyla telefona mesaj yazarak, yakınlarından da aldığı destekle ‘Gözlerim Konuşuyor' adlı şiir kitabından sonra ikinci şiir kitabı ‘Badire Çiçeği'ni çıkardı. 

Kitabı ilçedeki kitapçılarda satışa sunulurken Sena Sezgin, Körfez Kaymakamlığı bünyesinde veya Körfez Belediyesi'nde bir işe yerleştirilmek istediğini de dile getirdi. Sezgin, “Bu isteğim yerine gelirse, ben dünyaya, dünya bana gülmüş olur” diyor. Şu an Açıköğretim Meslek Lisesi Bilişim Teknolojisi Bilgisayar Bölümü'nde okuyan Yıldız'ın en büyük hayali ise üniversite okumak ve en iyi yerlere gelmek.

DHA