Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yeter ki isteyin ve üretmenin yaşı olmadığına inanın
Yeter ki isteyin ve üretmenin yaşı olmadığına inanın
Hatice Korkmaz, Kız Meslek Lisesi Giyim Üretim Bölümü’nü bitirdikten sonra evleniyor ve ev işlerine yoğunlaşıyor.
Yasemin CANDEMİR
Yaşam 12 Kasım 2016 - 02:52

İki erkek çocuk büyüttükten sonra hayatını kendi hayalleri doğrultusunda şekillendirmeye başlıyor.

cini2

Karaman Halk Eğitim Merkezi'nde eğitmen olarak işe giriyor ve 9 yıl kadınlara keçe, nakış, çini gibi geleneksel sanatları öğretiyor.

El becerisiylebilgi birleşince

Halk Eğitim Merkezi'ne gelen herkesi üniversiteye gitmesi konusunda yönlendiriyor.

cini4

O da üniversite sınavına giriyor ve Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'nde Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü'nü kazanıyor. İki senelik meslek yüksekokulunu başarıyla bitirdikten sonra “Elimin becerisiyle bilgi daha çok birleşmeli” diyerek dikey geçiş yapıp Konya Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne kaydoluyor.

cini

Geleceğe giden yol…

Hatice Korkmaz kadınlarla sanatsal başarılara imza atmak istiyor.  Korkmaz'ın ‘Dijital Topuklar Zirvesi'nde konuşma yapmasını sağlayan bir özelliği de teknolojiye olan merakı.

img_8666

Korkmaz, ürettiklerinin daha çok kitleye ulaşmasını sağlamak için Teknosa'nın ‘Teknoloji Eğitimleri'nde edindiği becerileri başarıyla hayata geçiriyor. Kurduğu atölyede kadınlara geleneksel el sanatları konusunda eğitim veriyor.