Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yüzmeyi 45 yaşında öğrendim
Yüzmeyi 45 yaşında öğrendim
Dr. Rengin Börekçi, aralarında Manş Denizi'ni geçen ilk Türk kadın Nesrin Olgun'un da olduğu yüzme ekibiyle Manş Denizi'ni geçti ve kurdukları grupla İtalya'da ilklere imza attı.
Yaşam 19 Temmuz 2016 - 01:33

İki çocuk annesi doktor Rengin Börekçi, yüzmeyi 45 yaşından sonra havuzda öğrendi ve başarılar peş peşe gelmeye başladı… 22 madalya kazandı. Börekçi geçen sene Manş Denizini geçen ilk Türk kadın takımında yer aldı ve bundan 37 yıl önce Manş Denizini geçen ilk Türk kadın olan Nesrin Olgun ile birlikte bu denizi geçme mutluluğunu yaşadı. Şimdi de İtalya'da takımıyla birlikte ismini tarihe yazdırdı.

İŞİNİ DE AİLESİNİ İHMAL ETMEDİ

İZMİR Tepecik Doğum Hastanesi'nde görev yapan iki çocuk annesi Dr. Rengin Börekçi'nin hayatı, 45 yaşında evinin yanındaki havuzda yüzmeye başlamasıyla değişti. Günlük iş stresini atmak için başladığı kursta yüzme sporuna büyük bir sevgiyle bağlandı. İşini de ailesini de asla ihmal etmedi. Yüzme sporunda kendini geliştirdi ve beş yılda Türkiye'nin birçok kentinde katıldığı farklı dallardaki yarışmalarda 22 madalya kazandı.

46

YÜZME SPORUNDA TARİHİ BAŞARI

DOKTOR Rengin Börekçi, geçen yıl kurdukları altı kişilik ‘Çılgın Türkler Kadın Yüzme Takımı'yla Manş Denizi'ni geçerek Nesrin Olgun’dan sonra tarih sayfalarındaki yerini aldı. Aynı takım, geçtiğimiz günlerde daha zorlu bir parkurda büyük bir başarıya imza attı. Çılgın Türkler, İtalya'da Capri Adası'ndan Napoli'ye yüzdü. 36 kilometrelik rotayı geçen ilk kadın Türk takımı olmanın yanı sıra ‘En İyi Kadın Takım Performansı' ödülünü aldı.

47

BAŞARIDAN SONRA GÖREV BAŞI

Doktor Rengin Börekçi, yarışlar için başka illere ve ülkelere gitti ancak hastanedeki görevini devam ettirip işini aksatmadı. Börekçi, “Takımımızın adı zaten ‘Çılgın'… Cesur anlamında, tüm üyeleri kadın olan takımımızla, Türk kadınının neler yapabileceğini gösterdik. Şimdi yeni yarışmalar için yüzmeyi sürdüreceğim” dedi.

Son güncelleme: 09:46 - 21.07.2016