Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zayıflama çayının kurbanı oldu
Zayıflama çayının kurbanı oldu
15 yaşındaki lise öğrencisi Belgin Elmalı, iddiaya göre, internetten aldığı zayıflama çayını içtikten sonra gittiği okulda fenalaşıp kalp krizi geçirdi.
Yaşam 3 Mart 2016 - 01:14

OKULDA RAHATSIZLANIP HAYATINI KAYBETTi

İzmir Naime Tömek Adalet Meslek Lisesi öğrencisi Belgin Elmalı, iddiaya göre dün internetten sipariş vererek aldığı zayıflama çayını içip okula gitti. Genç kız, öğle saatlerinde okulda rahatsızlandı. Belgin Elmalı, çağrılan sağlık ekiplerinin uzun süre yaptığı kalp masajına rağmen kaldırıldığı Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Belgin'in arkadaşlarına zayıflama çayından içtiğini söylediği ileri sürülürken, bir tekstil firmasında çalışan iki çocuk babası Yılmaz Elmalı ile ev kadını anne Gönül Elmalı, kızlarının ölümüyle büyük üzüntü yaşadı.

iLK BULGU KALP KRiZi

Belgin'in arkadaşlarına zayıflama çayından içtiğini söylediği ileri sürülürken, bir tekstil firmasında çalışan iki çocuk babası Yılmaz Elmalı ile ev kadını anne Gönül Elmalı, kızlarının ölümüyle büyük üzüntü yaşadı. Belgin Elmalı'ya İzmir Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı. İlk belirlemelere göre genç kızın kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

KiLO PROBLEMi YOKTU: Başarılı bir öğrenci olan Belgin Elmalı'nın yakınları genç kızın kilolu olmadığını, bilinen herhangi bir rahatsızlığının da bulunmadığını belirtti.

IŞIK OLSUN DiYE GÖZLERi BAĞIŞLANDI

Belgin Elmalı'nın korneaları ailesi tarafından başkalarına ışık olabilmesi için bağışlandı. Genç kızın tabutuna, nazar boncuklu duvak bırakıldı. Belgin'in annesi Gönül Elmalı kızının tabutuna sarılıp gözyaşı döktü.

Uzmanlar bu konuda ne diyor?

İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Osman Erk, zayıflattığı iddia edilen bitkisel ilaçlardan uzak durulması gerektiğine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Bu tür ilaçların güvenilirliği ve standardizasyonu yoktur. İçindeki hangi maddenin ne kadar bulunduğu bilinmez. Özellikle karaciğer, böbrek, kalp ve beyin olmak üzere her türlü organda zararlı toksik etkilere yol açarak ölüme sebebiyet verebilir.”