Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zayıflamak istiyorsanız bunları tüketmeyin!
Zayıflamak istiyorsanız bunları tüketmeyin!
Kilo vermek için özellikle tüketmemeniz gerekenler var.
Yaşam 1 Şubat 2016 - 19:13

Kilo vermek kolay bir iş değil. Elbette fazlasıyla dikkatli olmak gerekiyor. Şunu da yiyeyim bunu da yiyeyim derken diyetiniz hiçe gidebiliyor. Doğru bilinen yanlışlar da var tabii… İşte diyet yaparken yememeniz ve içmemeniz gerekenler!

Light ürünler

Yapılan araştırmalarda light ürünlerin normalde olduğundan daha fazla tüketim ihtiyacı oluşturduğu ortaya çıktı. Yani aslında bu ürünler zayıflamanıza yardımcı olmuyor.

Meyve suları

Meyve suları fazlasıyla şeker ve tatlandırıcı içerir. Kalorisi de oldukça fazla. Kilo vermek istiyorsanız meyve suyu içmeyin, onun yerine bir portakal sıkabilirsiniz.

Alkol

Eğer kilo vermek gibi bir niyetiniz varsa alkolden kesinlikle uzak durmalısınız. Vücudunuzda alkol olduğunda, böbrekler alkolü toksin olarak algılar ve vücuttan atmaya çalışır, bu süre boyunca da kalori yakamaz.

Karbonhidrat içerikli yiyecekler

Kraker, bisküvi, ekmek vb yiyecekler tükettiğinizde vücudunuz karbonhidratları direkt olarak şekere çevirir ve bu şekeri kan dolaşımınıza katar. Vücudunuzun ekstra insülin üretmesi acıkmanıza neden olur.

Dondurulmuş gıdalar

Dondurulmuş gıdaların raf ömrünü uzatmak için, üreticiler bol miktarda sodyum kullanıyor. Sodyumda vücudunuzdan su atmanızı engelleyerek, şişkinlik yaşamanıza neden oluyor.