Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zeki Müren de bizi görecek!
Zeki Müren de bizi görecek!
250 yıllık bir geçmişe sahip olan Madame Tussauds, dünyadaki 21'inci merkezini İstanbul'da açmaya hazırlanıyor. 28 Kasım'da Beyoğlu Grand Pera'da kapılarını açacak olan müzede, Mustafa Kemal Atatürk, Kerem Bürsin, Brad Pitt, Steve Jobs, Kanuni Sultan Süleyman, Justin Bieber, Zeki Müren, Barış Manço, Yaşar Kemal, Rihanna gibi pek çok isim ziyaretçilerini bekliyor.
Hale Ceylan BARLAS
Yaşam 23 Kasım 2016 - 15:49

halecbarlas@sozcu.com.tr

Madame Tussauds, merkezi Londra’da bulunan bir balmumu heykel müzesi. Tarihi de oldukça eski. 1761’de balmumundan heykeller yapan Marie Tussaud’un kurduğu müzenin dünya çapında pek çok şubesi var.
21’inci şubesini de İstanbul’da açmaya hazırlanan Madame Tussauds Balmumu Müzesi, 28 Kasım’da kapılarını aralayacak. Ama biz açılış öncesi sözcü.com.tr okuyucuları için müzeyi ziyaret ettik. İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasında ziyaretçilerini bekleyen müzede dünyadan 55 ünlünün balmumu figürlerini görebilirsiniz. Hatta görmekle kalmayıp onlara dokunabilir, fotoğraf çektirebilirsiniz de…

hale-ceylan-barlas-arda-turan

GÖRENLER GERÇEK SANDI

Müzeyi gezmeden önce Legoland Discovery Centre ve Madame Tussauds İstanbul'un Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner’den bazı önemli bilgiler aldık. Bu bilgileri daha sonra sizinle paylaşırız. Şimdi gelin müzeyi birlikte gezelim. Başta bizi Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet ve Mimar Sinan karşıladı. O kadar gerçekçiydiler ki, sanki fotoğraflarını çekerken “Destur bre zındık” diyecek gibilerdi! O nedenle fazla duramadık yanlarında ve soluğu Sabiha Gökçen’in yanında aldık. Atladık teyyaresine taktık gözlükleri kısa bir uçuş gerçekleştirdik. Figür bize göre birebir aynısı değildi ama yine de baktığınızda onun olduğunu anlayabiliyorsunuz.

hale-ceylan-barlas-einstein-hidayet-turkoglu

Her ne kadar Gökçen çok benzemese de, Steve Jobs ve Einstein gibi “Yok artık adam ölmemiş miydi” dediklerimiz de oldu. Figürleri gerçeğinden ayırt etmek neredeyse imkânsız.
Söylemeden geçmeyelim. Jobs o kadar sıcakkanlıydı ki, selfie teklifimizi kırmadı ve bize poz verdi.

BRAD’İN MORALİ BOZUKTU

brad-pitt-hale-ceylan-barlas

Müzeyi gezerken gözümüz taze dul Brad Pitt’i aradı. Baktık ki Marilyn Monreo’nun yanında. Koştuk gittik halini hatrını sorduk. Haliyle morali bozuktu ama yakışıklılığından bir şey kaybetmemişti. Tabii Marilyn Monreo da tüm güzelliğiyle müzede yerini almıştı. O da birebir benzeyen heykellerden biriydi. Gelelim spor dünyasının ünlülerine… Bana göre Arda Turan’ı yapan her kimse kesin bir hayranıydı. Yoksa söylemeseler heykel olduğunu anlamazsınız.
Hidayet Türkoğlu, Muhammed Ali, Maria Sharapova “Eh işte” diyebileceğimiz kategoride yer alıyor.

AA JUSTIN KISA BOYLUYMUŞ!

justin-bieber-rihanna

Gezinirken bir baktık tontonumuz Adile teyzemiz elinde çay tepsisiyle karşımızda. Yanağına öpücük kondurduktan sonra gezimize devam ettik. Yolumuzun üstünde Michael Jackson, Justin Bieber, Rihanna, Beyonce, Bob Marley, Tom Crouise ile karşılaştık. Bazılarına bakınca evet çok benzemişti ama bir Rihanna bir Tom, bir Beyonce olsun, daha da iyi olabilirdi. Ayrıca Justin, Rihanna ve Beyonce’un boyları sanırım 1.65. Meğer kısa boyluymuş bu ünlülerimiz…
Son olarak bir eleştiri de Zeki Müren için yapacağım. Tamam kılık kıyafet çok güzeldi ama sanki Zeki Müren değil bir başka kişiydi karşımızdaki.

DAVID, VICTORIA’YI MARKAJA ALMIŞTI

 

Artık sona yaklaşıyorduk. Kıvanç Tatlıtuğ’a konuk olduk. Yanı oturup fotoğraf çektikdik, sağolsun kırmadı bizi. Ama Kerem Bürsin her zamanki cool edalarındaydı. Fazla durmadık ve Beren Saat’e ”Merhaba” dedikten sonra karizmatik aktör Johnny Deep’e selam çaktık.
Deep’in hemen arkasında David Beckham vardı. Ama neden Victoria ile yan yana koymadılar anlamadım. Çünkü ikiliyi odanın iki farklı yerine karşılıklı koymuşlardı.
Benden bu kadar. Daha fazla ayrıntı vermeyeyim. Bu deneyimi gidin birebir yaşayın. Çok beğeneceğinize eminim…

hale-ceylan-barlas-marilyn-monreo hale-ceylan-barlas-sabiha-gokcen-steve-jobs