Yasemin Candemir
Yasemin Candemir

5 Haziran 2014


Diğer Yazıları

Facebook'ta Paylaş

Geçen hafta sonu uzun zamandır çıktığım tatillerin en güzeline çıktım. Program dört gün süren bir terapi programı. Yenilenmek, tazelenmek, dileklerinin gerçekleşmesi için yapılıyor. Başka biri olarak döndüm İstanbul’a. Hayatta bir defa da olsa kendinizi düşünmek isterseniz "hiç durmayın" derim.

Terapi derken oturup sıkıcı konuşmalar yapılacak, içinizi açmanız beklenecek gibi şeyler sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine kendiniz gibi olmanız isteniyor sadece. Sizi konuşarak açıyorlar tabii ama gerçekten arkadaş olup kendilerinden de çok bilgi vererek yapıyorlar bunu.

Sanat terapisinin esas olumlu yönleri; aslında konuşarak değil, çılgınlar gibi attığınız fırça darbeleri eşliğinde çıkıyor ortaya. İlk gün gözlerimi kapatıp yaptığım resimlerden çok keyif aldım. Ellerimiz hangi yöne savrulursa savrulsun önemli değildi. Önemli olan içimizdekini ellerimizle dışarı çıkarabildiğimizi görmeleriydi.

Ertesi gün daha da keyifliydi. Talyaa Vardar’ın elindeki tarot benzeri “kişilik kartları” tüm hayatımızı son derece mucizevi bir şekilde okudu. Yere yatıp bir resim kağıdının üzerinde bedenimizi çizerken, ellerimizde şaraplar aynı fona kendi öz resimlerimizi yaparken, en huzurlu güne ulaşma şansını da yakaladık.

Hayatımda belki de ilk defa hiçbir şey düşünmeden, sevildiğim ve çok önemsendiğim bir ortamda tamamen bana bırakılmış bir şekilde resim yaptım.

Bunu yaparken herbirinin tek tek inceleneceğini, bundan sonra hayatımda ne gibi değişiklikler yapmam gerekeceğini anlatan muhteşem insanlar vardı çevremde. Her sene, senede bir defa da olsa söz verdim kendime aynı terapiyi mutlaka alacağım diye.

Uzun zamandır yaşadığın en mutlu, en kusursuz günü söyle deseniz kafam Alaçatı Aladi Butik Otel’de yaşadığımız o sihirli anlara gidiyor. Bu insanın kendine verebileceği en büyük hediye aynı zamanda.

Siz de onlara ulaşmak isterseniz FLOW Coaching International’a uğramanız ve yıllarını yurtdışında sanat terapisine adamış Talyaa Vardar’la tanışmanız gerekiyor. Tanışınca hayatınızın tamamen değişeceğini göze alarak gidin…Diğer Yazıları


19 Ekim 2015

Çocuklarına “hayır” diyemeyen aileler…

12 Ekim 2015

Bay Madanayuyu’nun aynasında…

28 Eylül 2015

“Toprağın kadınları” aranıyor!

21 Eylül 2015

Bir çocuk filminde dehşetin reklamı

14 Eylül 2015

Çocuklarımıza yapılan ölümcül yatırım!

7 Eylül 2015

Bir annenin ilhamı

31 Ağustos 2015

Bir beş kilo versen…

24 Ağustos 2015

Kendi yüzünüzü ne kadar tanıyorsunuz?

17 Ağustos 2015

Esmersoy ve Casper arasında…

10 Ağustos 2015

Varoluşa dair ufuk açıcı bir anlatı…

3 Ağustos 2015

Kim üstlenecek bu sorumluluğu?

27 Temmuz 2015

Bir saat kitap, bir saat bisiklet

Tüm Yazıları