Kelliğe çare bulundu!

Aralık 23, 2012 |
Facebook'ta Paylaş

ABD’nin önde gelen dermatologları saç çıkmasını önleyen proteini bulmayı başardı. Prostaglandin D2 (PGD2) adı verilen enzimin saç diplerinde bulunan foliküllerin büyümesine engel olduğu tespit edildi.

Araştırma Görevlisi Dr. George Cotsarelis, “Science Translational Medicine” dergisinde yayımlanan buluşları hakkında şimdiden bir çok ilaç firması ile irtibata geçtiklerini ve iki yıl içinde kelliği sona erdirecek ilacın piyasaya sürüleceğini açıkladı. Cotsarelis, “Yaptığımız laboratuvar testlerinde farelerde olumlu sonuç aldık. Bulduğumuz proteinden elde edilecek ilaç, kalıtsal kelliğin bile önüne geçecek” diyerek saçı olmayanların, dökülenlerin en fazla iki sene sonra piyasaya çıkacak ilacı beklemelerini istedi.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

Makyaj yaparken pratik sırlar…

Özellikle doğal tamamen sorunları gidermeye yönelik bir makyaj tercih edilmeli. Bu sizi güzel kılar...

Ananas sağlık deposu gibi…

Ananas alırken koyu yeşil yapraklı olmasına dikkat edin. Taze olup olmadığını yapraklarına bakarak tespit edebilirsiniz.

Daha uzun yaşamanın sırları

Genç kalmanın, yaşlanmayı durdurmanın formülleri basit. Bunları genelde bilen çok ama uygulayan az.

Kısa süreli diyetler mucize değil!

Bir çok moda diyet kısa sürede hızlı kilo kaybı sağlama vaadiyle ortaya atılıyor fakat bilimsel değiller...

Doğal yağlarla gelen gençlik…

Bu işlem ile yüzünüzdeki yorgun ve mat görünüm gider ve ışıltılı bir görünüm kazanır.

İyi uyumak zayıflatır…

Uykusuzluk problemi çok ciddi olanların, alkollü içeceklerin tüketimini yatma saatine 6 saat kala kesmeleri daha sağlıklı.