Gençlik büyüsüyle insanları şaşırtan

işadamlarından ipuçları

Başarılı işadamlarının belli anahtar kelimeleri vardır! Enerji, adanmışlık, zeka, azim bu kelimelerin başında gelir. Ancak gençlik büyüsü belki de bunlardan en önemlisidir!


Gelin dünyanın en çalışkan ve sportif iş adamlarının tavsiyelerine şöyle bir bakalım…

Eğer sevmiyorsanız yapmayın Sir Richard Branson

Virgin’in sahibi Sir Richard Branson genç ruhlu işadamlarının başında gelir. Sıcak hava balonuyla maceralar yaşayıp Pasifik Okyanusu’nda tam 11.782 km yol yaptığını ve kendine ait rekoru kırdığını söylesek, ne dersiniz? İyi bir kiteboardcu, bisikletçi ve yelkenci olan Branson, şöyle diyor, “Eğer hoşlanmıyorsanız yapmayın. İş yürütmek, yöneticilik yapmak zordur. Bir işi yürütmek ve bundan gurur duymak için yetenekli insanları bir araya getirmeli ve hep birlikte insanların hayatında fark yaratmalısınız.”

Sizi yenmek isteyen birileri olacak Mark Cuban

Dallas Mavericks, Landmark Theatres ve Magnolia Pictures’ın sahibi Mark Cuban çok iyi bir girişimci ve mucit olarak tanınır. Aynı zamanda kendine ait TV şovu Shark Tank’tan dolayı “Köpekbalığı” lakabını almıştır. Başarıyı koklar… Bu enerjik ve milyonları etkileyen ünlü isim, “Yarışmayı seviyorum. Bence profesyonel iş hayatı üst düzey spor gibi. Tepedeyseniz her zaman sizi yenmek isteyen biri vardır. O yüzden savaşın!” diyor.

Uyanmak için heyecanlanmak Larry Page

Bir gün bir adam, bir kod yazdı ve dünyayı değiştirdi. Şimdilerde orta yaşlarının keyfini süren Larry Page Google’ın temel algoritmalarının geliştiricisi ve Sergey Brin ile birlikte Google şirketinin kurucusu olan isim. Richard Branson gibi onun da favori sporu kiteboard. Hatta bunu Branson’ın kendine ait olan Necker Adası’nda yapıyor. Bazen de sadece macera için kendine ait olan yatıyla Alaska’ya gidiyor. Onun zinde kalma teorisi ise şu sözlerde saklı: “Eğer dünyayı değiştiriyorsanız önemli işler yapıyorsunuz demektir. Bu yüzden sabah erkenden kalkmak için heyecanlanırsınız.”

Deli denilmesine alışın Larry Ellison

Veritabanı yazılımı fabrikası Oracle’ın kurucusu Larry Ellison 72 yaşında. Tabii şu anda fotoğraflarına bakarsanız buna inanmanız oldukça güç. Ellison tenis oynuyor, yüzüyor, koşuyor. Ama bir işi çok ama çok iyi yapıyor. Yatçılıkta bir usta ve Amerika Kupası sahibi. Ellison’ın başarı ve gençlik için bir iksiri var. O da şu: “Bir şey geliştiriyorsanız insanların size “deli” demesine kendinizi alıştırın.” Dünyanın en zengin 7. adamı bunu diyorsa dinlemekte fayda var.

Hemen yapın! Wang Jianlin

Wang Jianlin Çin’in en zengin birinci, dünyanın en zengin 18. ismi. 62 yaşında olmasına rağmen bunu hiç mi hiç göstermiyor. Dalian Wanda Grup’un sahibi olan Jianlin, hızlı bir hayat yaşıyor ve yorulmuyor. Bunun sırrını ise iyi beslenme, doğru yaşam tarzı, spor gibi detaylarda buluyor. Kafa yorgunluğunun önüne geçmenin ise en önemli şey olduğunu söylerken, “Çalışanlarıma söylediğim en önemli emrim şudur. Hemen yapın!” diyor.

KUSURSUZUN EVRİMİ
YENİ BMW 5 SERİSİ

Bazen ünlü zenginlerin ipuçlarından fazlasını istersiniz. Evet, hayatınıza belli anahtar kelimeler yön verir! Ancak o hayatı hem şık hem de sportif yaşamaya ne dersiniz?


Yeni standartlar belirlemeyi kendine görev edinen BMW 5 Serisi, modern sedan konseptini somut şekilde hayata geçiriyor. Dinamik ve şık görünümü sayesinde, kendi sınıfındaki otomobillerden beklenen estetik ve sportif tasarımı son teknoloji ile bir araya getirerek, sürüş keyfini epik bir deneyime dönüştürüyor. Yeni BMW 5 Serisi, sürüş dinamikleri ve şıklığın mükemmel bir birleşimidir. Yoğun iş temponuza yetişirken başarıdan başarıya koşmak isteyenlerin hayatı, Yeni BMW 5 Serisi ile tamamlanacak. Hem gençlik büyüsü hem de olgunluğun hazzı bir arada.

Olağanüstü bir form

Her durumda sportif ve şık olan Yeni BMW 5 Serisi atletik görünümü sayesinde, rekabette her zaman öndedir. Ancak elde ettiği başarı elbette rastlantısal değildir. Ne de olsa, başarı sadece genlerden kaynaklanmaz; detaylara gösterilen özenin bir ifadesidir.

Dinamik bir kahraman

Dinamikler söz konusu olduğunda, Yeni BMW 5 Serisi sınırları aşar. Güçlü motor seçenekleri, otomobilin sportif dış tasarımını etkili şekilde yola yansıtır. Yeni BMW 5 Serisi, güçlü olmasının yanı sıra akıllıdır da. Bunun ana nedeni, dinamiklerinden tam olarak yararlanmasını sağlayan geleceğin ilerici teknolojilerinin, onu gerçek bir kahraman haline getirmesidir.

Benzersiz işlevsellik

Dokunmatik arayüz kolay sade ve bilgilendirici. Otomobilin bilgilendirici haber/eğlence sistemini çalıştırmak son derece kolay. Sürücü; navigasyon, medya, iletişim, ConnectedDrive, My Vehicle ve mesajlaşmayı gösteren altı bölmeyi herhangi bir sırada düzenlemek için dokunmatik ekranı kullanabilir.

Harekete duyarlı kumanda

Yalnızca düşünceleriniz bu özellikten daha hızlı olabilir. iDrive Dokunmatik Controller’ı tamamlayıcı bir özellik olan BMW Harekete Duyarlı Kumanda, belirtilen fonksiyonların hareketle kumanda edilmesine olanak sağlar.

Üstün yarı bağımsız sürüş

Sürüş Asistanı Plus şimdiye kadarki en iyi yardımcınız olacak. Önemli fakat monoton görevler için artık kendinizi yormanıza gerek yok. Bu sistem, yavaş akan trafik veya uzun yolculuklarda size otonom sürüş opsiyonu sunar. Artık şerit değiştirirken bile emin ellerdesiniz.

Sürücüsüz park özelliği

Uzaktan Park Fonksiyonu, sürücünün otomobilden çıktıktan sonra uzaktan kumandayı kullanarak otomobili dar bir park yerinin veya garajın içine doğru ileriye veya geriye doğru hareket ettirerek park etmesini sağlar.


Uzaktan Park Fonksiyonu, otomobilden dışarı çıkan sürücü tarafından, BMW görüntülü anahtar kullanılarak etkinleştirilir.

KUSURSUZUN EVRİMİNİ DENEYİMLEMEK İSTER MİSİNİZ?