IKEA
Mağazalar
E-Mağaza
Bize Ulaşın

Okulda başarının sırrı IKEA’da

İNCELE

Yeni okul dönemi başladı! IKEA, ders çalışmaktan dinlenmeye, arkadaşlarını ağırlamaktan hobilerine zaman ayırmaya kadar her yaş grubundan öğrencinin keyifle kullanabilecekleri, ilham veren tasarımlarıyla yaratıcılıklarının gelişmesine imkan sağlayan, onları özel hayatlarında mutlu, eğitim hayatında başarılı olmalarına teşvik eden odalar için okul alışverişinin ipuçlarını paylaşıyor...

HEM YATAK, HEM ÇALIŞMA MASASI, HEM KiTAPLIK

Okul öncesi neredeyse tüm odayı tek seferde yenilemek için IKEA’nın STUVA ranza kombinasyonu gibisi yok. Üstelik tüm temel ihtiyaçları bir arada sunan bu kompakt çözümle alandan kazanmak da mümkün. Canlı renk seçenekleriyle istediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz STUVA, okul öncesi alışveriş listenizden tek seferde bir çok kalemin üzerini çizebilmeniz için en uygun çözüm.

BAŞARININ İLK SIRRI

Düzenli bir uyku, verimli bir okul gününün ilk kuralı. İyi bir uyku içinse rahat bir yatak olmazsa olmaz. IKEA'nın her ihtiyaca uygun yumuşaklık ve yükseklikte, doğal materyallerden üretilen, hava dolaşımına imkan sağlayan, nem çeken ve hafızalı sünger katmanlarıyla konfor bölgeleri yaratanyatakları, deliksiz bir uyku için ideal zemini oluşturuyor. Farklı kalınlıklarda ve sıcaklık seviyesinde yorganlar ve değişen uyku alışkanlıklarına göre seçilebilen farklı yumuşaklık seviyesinde, pamuklu kumaş ve dikişleri sayesinde eşit ısı dağılımı sağlayan yastıklarla IKEA yatağından uykusunu almış ve dinlenmiş olarak kalkan öğrencilerin, başarılı bir okul gününü garantilemesine yardımcı oluyor. Gün geçtikçe gelişip büyüyen, odasını zevkine uygun şekilde düzenlemek isteyen öğrenciler yatak tekstiller, perdeler ve halılar ile odalarını kişiselleştirebilirler.

KONFORLU BiR ÇALIŞMA ORTAMININ ÖNEMİ

Zaman zaman yoğunlaşan ders programları ve ödevler, evde uzun çalışma saatlerini beraberinde getirebilir. Bu gibi dönemlerde konforlu bir çalışma ortamının hazır olduğundan emin olmalısınız. Uygun bir çalışma masası ve ergonomik bir çalışma sandalyesi, uzun süren çalışma saatlerinde öğrencilerin konsantrasyonu için destek olacaktır. Çalışma performansını artırmak için, sandalye yüksekliğinin ayarlanabilir olmasına, tekerlekleriyle her yöne dönebilmesine ve oturma yerinin derinliğine dikkat edin. Çalışma esnasında etrafta dağınıklık yaratan eşyaların bulunmaması, kullanılmayan kâğıt, kalem, kitap ve defterlerin yerli yerinde durması, öğrencilerin dikkatlerini toplamalarını sağlıyor ve derse ayırdıkları zamanın kalitesini arttırıyor. Tüm defter, kitap, kırtasiye malzemelerinin yanı sıra kişisel eşyalara da saklama alanı sunabilen çalışma masaları ise her öğrenci odasının olmazsa olmazı. IKEA, sadece fonksiyonel olmakla kalmayıp aynı zamanda öğrencilerin yaşam alanlarına renk katacak çeşit çeşit kırtasiye malzemesi ve farklı boyutlarda kutu ve saklama çözümleriyle hem kolayca bir düzen kurulmasına olanak sağlıyor, hem de bu yaşam alanlarına bir kişilik kazandırıyor.

PARLAK FİKİRLERLE FARK YARATIN

Aydınlatma, hem göz sağlığı için, hem de farklı durumlara uygun ortamların oluşturulmasında önemli. Ödev yaparken, ders çalışırken veya sınava hazırlanırken odanın çok karanlık ya da çok aydınlık olmaması gerekir. Arkadaşların ağırlandığı saatlerde, yatmadan önce kitap okumak veya müzik dinlemek içinse farklı aydınlatmalara ihtiyaç duyulabilir. IKEA masa lambaları, çalışma lambaları, abajurlar ve hatta ışık seviyesi ayarlanabilir aydınlatmalar gibi farklı durumlara özel aydınlatma çeşitleri ile her duruma uygun çözüm kolayca sağlanıyor. Üstelik tasarımı ödüllü HARTE gibi alternatifler bilgisayarınızın USB girişi ile de çalışabildiği için sizinle birlikte odanın istediğiniz noktasına gelebilir.

DOLUP TAŞMAYI BEKLEYEN KİTAPLIKLAR...

Ders kitaplarını, hobi amaçlı okunan kitapları, hatta kitap dışındaki aksesuarları bile düzen içinde tutabilen kitaplıklar bir öğrenci odasının en önemli mobilyalarındandır. Bu sebeple IKEA’nın ikonik tasarım ürünlerinden KALLAX, bu ihtiyacı en doğru şekilde karşılayan ürünlerden.

KOLAYCA DÜZENİ SAĞLAYIN

İlkokul öğrencilerinin oyuncakları, lise ve üniversite öğrencilerinin kitapları, dergileri, DVD’leri gibi kolayca dağılabilen objeleri bir araya getirerek düzenli bir yaşam alanı yaratmak, özellikle okul dönemi çok önemli. Okuldan döndükten sonra odayı toplamaya en az zamanı ayırıp; derslere, ödevlere ve hobilere en fazla zamanı ayırabilmek için duvara asılabilen renkli sepetler, yatakların altına girebilen kutular gibi IKEA’nın saklama çözümleri, kullanışlı alternatifler sunuyor. Kişiselleştirilebilir STUVA saklama kutusu üniteleri IKEA’nın bu alanda öne çıkan alternatiflerinden. Böylece ertesi günün ders programı için gereken kitap kolaylıkla bulunuyor. Ve üzgünüz, ödevler hiçbir zaman kaybolmuyor.

EĞLENCEYE YER AÇIN

Öğrencilerin verimli bir okul dönemi için her zaman eğlenmeye ve motivasyona ihtiyaçları vardır. IKEA’nın eğlenceli ürünlerine evinizde yer açın.

ONLARLA BÜYÜYEN MOBİLYALAR

Küçük m2’leri daha verimli kullanabilmek için, bazen kardeşlerin bir odayı paylaşmaları gerekebiliyor. Eğer bir oda içerisinde herkesin kendi yaşam alanını yaratabilmesi için çözümler sağlanabilirse, kardeşlerin bir odayı paylaşmaları eğlencenin eksik olmayacağı, neşe dolu yaşam alanları anlamına gelir. Çocukluk veya gençlik dönemlerinde odasını kardeşiyle paylaşmış olan hangimiz gece yataklarımıza uzandığımızda ettiğimiz sohbetleri, birlikte izlediğimiz filmleri, arada çıkan ufak tartışmaların arkasında gelen barışmalarımızı hatırlamıyoruz ki? Kardeş ile oda paylaşmak, en eğlenceli anıların, neşe dolu yılların garantisidir. IKEA’nın PAHL çalışma masaları ve MINNEN yatakları, ayarlanabilir boyları sayesinde hızla büyüyen çocuklar için ideal bir çözüm. Ortak bir sosyalleşme alanı ve herkesin kendini ifade etmesine imkan sağlayan farklı renk ve tekstil alternatiflerini aynı yaşam alanında uyum içinde kullanmak da bu gibi durumlarda değerlendirilebilir çözümler arasında.

Zil çaldı! Herkes IKEA’ya