Yeni evlilerin yaşamlarına keyif katacak IKEA önerileri

Eşinizle birlikte kurduğunuz ilk evinizin sizi mükemmel bir biçimde yansıtmasını istemez misiniz? IKEA, yeni evlilerin evdeki tüm ihtiyaçlarına cevap veren birbirinden güzel tasarımlı, düşük fiyatlı, fonksiyonel binlerce dekorasyon çözümünü tek çatı altında sunuyor. Yeni evinizde, mutlu anılarla dolu bir hayata adım atmanızı sağlayacak en doğru cevaplar IKEA mağazalarında sizi bekliyor.

Kanepenize başrolü verin

İlk evinizin salonuna alacağınız kanepeyi evinizin vazgeçilmezi olarak değerlendirin. Geniş, konforlu bir kanepede keyifle TV izleyebilir ya da uzanıp tatlı bir uykuya dalabilirsiniz. Eski alışkanlıklarınızı yeni evinizde bir arada yaşarken de sürdürebilirsiniz. Yine birlikte günün yorgunluğunu atacağınız, sevdiklerinizle bir arada oturup sohbet edeceğiniz, salonunuzda zamanınızın çoğunu üzerinde geçireceğiniz yer kanepenizdir. Dilerseniz modern görünümlü bir beyaz kanepe seçerek, IKEA’nın sınırsız seçenekli dekoratif yastıklarıyla süsleyebilir, zaman zaman ufak değişiklik yaparak, fark yaratabilirsiniz. Sıcacık bir örtüyü de ayak ucunuzdan eksik etmeyin. Zemine sereceğiniz, kanepenin ölçülerine uygun yumuşak dokulu bir halıyla kendinize başka bir konfor alanı yaratabilirsiniz. Üzerinde çalışmanın, gazetenizi okumanın ya da sıcak çayınızı yudumlamanın; en önemlisi kendinizi evinizde hissetmenin ayrıcalığını yaşayın.

Keyif köşeniz

IKEA’nın STRANDMON yüksek sırtlı klasik koltuklarıyla, her evde yer bulabilecek, sıra dışı, samimi bir köşe yaratabilirsiniz. IKEA’nın en bilinen kitaplık modellerinden BILLY ise bu alanda oluşturacağınız ister açık ister kapaklı bir çözümle kitaplarınızı, fotoğraflarınızı sergileyebileceğiniz bir keyif alanı oluşturmanıza yardımcı olacak. Zemine kontrast, yeşil çizgili bir halı sererek sarının enerjisini daha da pekiştirebilirsiniz.

Kabloları değil en sevdiğiniz filmi izleyin

Çoğumuzun evinde televizyon ve medya üniteleri salonumuzun başköşesinde bulunuyor. Televizyon, müzik ve diğer medya kullanımları nedeniyle pek çok kablo ve ekipmanı da seyretmek zorunda kalıyoruz. IKEA’nın BESTA TV ve dolap çözümleri sayesinde tüm medya ihtiyacınıza çok daha dekoratif ve düzenli bir şekilde yer verebilirsiniz. Üstelik, farklı renk ve ölçülerdeki alternatifleriyle kişisel tarzınızı yansıtan bir kombinasyon da oluşturabilir, vazgeçemediğiniz tüm aksesuarlarınızı da bu ünitede sergileyebilirsiniz.

Kendinize kişisel alanlar yaratın

Mavi ve beyazın açık ahşap tonlarıyla birleştiği dingin bir salonun mavi renkli duvarında ya da yemek masanızın yaslandığı bembeyaz sakin fonda düğün fotoğraflarınızla birlikte sevdiğiniz baskı resimleri, çizimleri karıştırarak sergileyin. Evinizin her detayını düşünen IKEA, farklı çerçeveleri bir arada asmanın yaratıcı yollarını sunarken, yaşanmışlığın değerini vurguluyor. Çünkü birlikte yaşamaya başlayacağınız ilk eviniz, yıllar sonra en değerli hatıralarınızın başladığı yer olacak.

Hem geleneksel hem modern sevenlere

Bütçenizi sarsmadan kişiliğinizi yansıtan, her mekana kolayca uygulanabilen, son derece tasarım ve modern bir yaşam alanı yaratmak doğru seçimlerle hiç zor değil. Salonunuzda, kapaklı dolapları, çekmeceleri, açık raflarıyla kişisel aksesuarlarınızı ve koleksiyonlarınızı sergileyebileceğiniz bir EKET kombinasyonuna yer verebilirsiniz. Bu sene mobilyalarda sıkça göreceğiniz hazeran etkisi, IKEA’nın yepyeni tasarımlarına da yansıyor. Siz de evinizde, hafif ama konforlu bir sallanan sandalye ve tavandan sarkıt aydınlatmayla geleneksel modernizmi vurgulayabilirsiniz. Zeminde doğal dokulu jüt halıları tercih edebilir, ufak ahşap tabureleri de minik yastıklarıyla evinizin her köşesine taşıyabilirsiniz.

Evin şefi kim olacak?

Hayalinizdeki mutfağı yaratmanız için IKEA yanınızda... Bütçenize ve zevkinize hitap eden mutfağı IKEA uzmanlarıyla tasarlayabilir, dilerseniz açık cevizden krem ve griye, farklı renklerde kapaklar kullanarak mutfağınıza kendi imzanızı atabilirsiniz. Yeterince alanınız varsa, mutfakta ada kullanarak burayı yemek masası olarak da değerlendirebilirsiniz. Mutfakta zaman geçirmeyi keyif haline dönüştüren, doğal ahşap kapaklı çekmece ve dolaplar, zengin raf üniteleriyle adeta şefliğe davetiye çıkarıyor. Dış görünüşüyle olduğu kadar çekmece ve dolap içi fonksiyonel çözümleriyle de IKEA METOD mutfaklarda hazırlıklar keyfe dönüşüyor. Pratik ve kullanışlı IKEA METOD mutfaklar, 28 Mayıs 2017 tarihine kadar ücretsiz nakliye ve montaj fırsatı sunuyor. Detaylı bilgi için www.IKEA.com.tr.

Keyifli banyolar

Sabahın tatlı telaşında zaman kaybetmemek için, banyonuzun ihtiyaçlarınıza uygun, düzenli ve kullanışlı olması yaşam standardınızı yükseltir. Küçük ya da büyük banyolar için ihtiyaçlara göre tasarlanabilen aynalı banyo dolapları ve saklama çözümleriyle geniş, kullanışlı ve rahat hareket edilebilecek alanlar yaratın. Böylece sabahları size bolca zaman kalsın. IKEA’nın çeşitli raf sistemleri, aksesuarlarınızı düzenli ve dekoratif biçimde sergilemenizi sağlar.

Güneşi evinize taşıyın

Dört mevsim boyunca aydınlık bahar atmosferini yeni evinizde yaşatmak için mükemmel sarıları gri tonlarıyla kombinleyin. Dilediğiniz şekilde yerleştirebileceğiniz parçalı bir oturma ünitesini salonunuzun en karakteristik parçası ilan edin. VALLENTUNA serisiyle bu koltukları istediğiniz gibi yerleştirerek hem bireysel hem de birlikte geçirilecek anlar için mevcut metrekareye göre yerleşim esnekliği sağlayın. Üzerine sarı dekoratif yastık atın. Gün ışığını yarı şeffaf sarı perdelerle içeriye davet ederek aydınlık bir atmosfer yakalayın. Duvar için kahverengini tercih ederek, sarı ve açık grileri ön plana çıkarıp, kusursuz bir fon oluşturabilirsiniz. Yeşil bitkiler de doğayı içeriye taşımanıza yardımcı olacak. Bunun için IKEA’nın farklı formlardaki, irili ufaklı saksılarına bitkilerinizi yerleştirin. Yemek masanızın, büfenizin üzerine veya orta sehpanıza saksıları dağıtın ve baharı içeride yaşayın. Tek parça bir orta sehpa yerine, istenildiğinde tepsi olabilen GLADOM ile, saklama bölmeli KVISTBRO sehpayı kullanarak fonksiyonellikle estetiği eşleştirebilir, alışılmışın dışında bir uyum yakalayabilirsiniz.

Zamansız yatak odaları

Modern, vintage tarza sahip bir yatak odasının zamansız şıklığı yeni evlenecek çiftler için mükemmel bir tercih olabilir. İdeal yükseklikteki karyola ile uyumlu komodinler, ihtiyacınız olan her şeyin elinizin altında olmasını sağlar. Metalik lokal aydınlatmalar, geceleri kitap kurtlarının ayrılmaz parçaları olmaya aday. Uyandığınızda ayak bastığınız zemini ufak bir kilimle yumuşatabilirsiniz. Ayakucuna yerleşen bir puf veya koltuk ise ertesi günün hazırlıkları için bir konfor alalına dönüşebilir. Giyinme alanınızı, IKEA’nın PAX gardırop üniteleriyle ihtiyaçlarınıza en uygun biçimde tasarlayabilir, elbiselerinize göre düzenleyebilirsiniz. Dolap içi aksesuar ve saklama çözümleriyle dolabınızın her köşesini değerlendirmeniz mümkün. Her sabah 5 dakika fazla uyumayı kim istemez ki?


Detaylı bilgi için ikea.com.tr