YÜKSEK YATIRIM GARANTİSİ İÇİN İPUÇLARI

Gayrimenkul her zaman en çok tercih edilen yatırımlardan biri olmuştur. Gayrimenkul yatırımlarında karşılaşılan en büyük sorun ise yatırımın yanlış yönetilmesidir. Doğru yatırım içinse elbette bir takım ipuçları var. İşte onlardan bazıları...

Lokasyon yatırımın geleceğini tayin eder

Satın alacağınız gayrimenkulün bulunduğu lokasyon, her açıdan çok önemli. İstanbul şartlarında merkezi bir konum seçerseniz, yatırımınız daima size maksimum kazanç getirir. Bir gayrimenkulün değeri, çevresindeki etkenlere göre değişim gösterir. Bu yüzden çevre ve ulaşım analizini iyi yapmalısınız. Yatırım için seçilen bölgenin ana ulaşım hatlarında olmalı

Geri dönüş süresi iyi hesaplanmalı

Gayrimenkul yatırımlarının sürekli olarak arttığı ülkemizde, yapılan yatırımların geri dönüş süreleri uzayarak 30 yıla kadar çıktı. İstanbul'da ise bu süre bazı yerlerde 35-40 yıla kadar çıkabiliyor. Fakat bu uzun zamanı azaltmanın da bir yolu var. Size yol gösterecek doğru şirketi bulduğunuzda, İstanbul sınırları içinde 20 yılın altında geri dönüşü olan gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz.

Ödeme kolaylığı ve hemen teslim faktörü

Yatırım amaçlı gayrimenkul alırken, makül peşinat ve hemen teslim faktörünü dikkate almalısınız. Sonuçta paranızı değerlendirmek amacıyla böyle bir teşebbüste bulunuyorsunuz. Uygun bir peşinat verdiğinizde bütçenizi zorlamamış olursunuz. Ayrıca hemen teslim faktörü de önemli bir ayrıcalık. Böylece kira geliri ile daha dengeli bir ödeme planınız olabilir. Eskiler, "ayağını yorganına göre uzat" derler. Asla geçerliliğini yitirmeyecek olan bu söz, gayrimenkul yatırımlarının da ABC'sini oluşturuyor. Bu yüzden en önemli etkenlerden biri de ödeme kolaylığı. Gelir gider dengenizi iyi hesaplamalı, bütçenizi iyi planlamalısınız. Bu açıdan size ödeme kolaylığı sağlayan bir yatırım, elinizi güçlendirecektir.

Getiri garantisi var mı? Yatırımın getirisi satın aldığınız fiyata göre yeterli mi?

Gayrimenkul yatırımı yaparken sorulması gereken bir diğer soru da "yatırımınızın getirisi" ile ilgili. Alacağınız gayrimenkulün getiri garantisi var mı? Varsa ne kadar süre devam ediyor ve neye tekabül ediyor? Bu gibi sorular, hem yatırımınızın hem de sizin geleceğiniz açısından önemli.

Nurol GYO’dan Konut Finansmanında Bir İlk
N-FINANCE

Türkiye'nin lider gayrimenkul şirketlerinden biri olan Nurol GYO, 50 yıllık bilgi birikimi ve deneyimi ile Türkiye'de bir ilke imza attı. Konut finansmanında bir ilki gerçekleştiren Nurol GYO, N-Finance güvencesiyle gayrimenkul yatırımlarına bambaşka bir soluk getirdi. Siz de N-Finance sayesinde, 48 ay yüksek getiri garantisi ve 15 yıla inen geri dönüş süresi gibi avantajlara sahip olabilirsiniz.

N-Finance yatırımcıya 48 ay boyunca getiri garantisi veriyor. Tercih edilen gayrimenkul tipine göre 48 ay boyunca 3.500 TL ile 20.000 TL arasında getiri sağlıyor. Bu şekilde, düşük peşinat ve düşük taksit ödeyerek yüksek getiriye sahip bir yatırım yapılabiliyor. Örneğin; Nurol Park’tan 1+1 bir daire aldığınızda sadece 65.000TL peşinat ödeyerek aylık ortalama 6.000TL olan kredi taksitlerinizi aylık 3.500TL’lik N-Finance getirisiyle 2.500TL’ye düşüyor.


N-Finance örnek aylık getiri garantileri:


Nurol Park

1+1 için 3.500 TL, 2+1 için 4.500 TL, 3+1 için 6.000 TL.


Nurol Life

1+0 için 5.000 TL, 1+1 için 7.000 TL, 2+1 için 8.000 TL.


Nurol Tower

73 m2 için 9.000 TL, 93-94 m2 için 11.000 TL, 193 m2 için 20.000 TL.

20 yılın altında geri dönüş

Yatırımcılar rekabet ortamında aidat baskısı ve yatırımın boşta kalma maliyeti endişeleriyle satın aldıkları gayrimenkulü hemen kiraya vermek istiyor. Böyle bir ortamda değerinin altında kiralama kaçınılmaz oluyor. Bu da müşteri memnuniyetsizliği ve 35-40 yıla varan geri dönüş sürelerine neden oluyor. N-Finance bu soruna da çözüm getiren bir konut finansman modeli. İstanbul’da 35-40 yıla çıkan gayrimenkul geri dönüş süreleri, doğru ve değerinde 2. el yönetimi ile 15 yıla kadar düşürülüyor.

Sadece 100 ev için geçerli

N-Finance çözümlerinin yatırımcıya sunduğu birçok avantaj var. 15 yıla varan geri dönüş süreleri ve 48 ay garanti getirinin yanı sıra, düşük peşinat ve düşük taksit, ödeme kolaylığı, rekabet üstü yatırım fırsatı ve profesyonel 2. el yönetimi gibi ayrıcalıklar, N-Finance çatısı altında sizleri bekliyor. Fakat elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Çünkü bu avantajlar Nurol Park, Nurol Life ve Nurol Tower projeleri için toplamda sadece 100 ev için geçerli.