ÇOCUĞUNUZUN OKULUNDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 5 ŞEY

Biricik çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için lise ya da üniversite seviyesinde alınan nitelikli eğitim çoğu kez yeterli olmuyor. Erken yaşta mesleki yeteneklerine yönelik eğitim alan öğrenciler, ileride çok daha başarılı olabiliyor.


Mesleki eğitimin önemi ülkemizde son yıllarda sıklıkla dile getirilmeye başlandı. Lise ve üniversite seviyesinde iş garantili meslek seçimine dair yapılan çalışmalar, her geçen gün farklı bir boyut kazanıyor. Bunun için de alanında uzman ve sektörel tecrübesi olan eğitmenler ön plana çıkıyor. Fakat işin farklı bir boyutu daha var. Daha çocuk yaşlarda yeteneklerine göre eğitim alan öğrenciler, diğerlerine göre çok daha başarılı oluyor. "Ağaç yaşken eğilir" sözündeki gibi, öğrencilerin erken yaşta hedeflerini belirleyip ona göre çalışmaları, bu başarıyı kaçınılmaz kılan en önemli faktör.

Bunu sağlamak içinse belli başlı kaideler var

Anaokulu seviyesinde yabancı dil


Günümüzde Marshall Mcluhan'ın "küresel köy" teorisi tam anlamıyla karşılığını bulmuş durumda. Artık Nikaragua'nın küçük bir köyünde yaşanan bir olay bile bütün dünyada duyulabiliyor. Bu şartlarda yabancı dil bilmemek artık kabul edilebilir bir kusur değil. Öğrencilerin çok iyi bir şekilde yabancı dil öğrenmesi gerekiyor. Dil öğrenimine ne kadar erken yaşta başlanırsa, başarı oranı da o kadar fazla oluyor. Bu yüzden okullardaki yabancı dil eğitiminin erken yaşta başlaması önemli bir unsur.

Çocuk yaşta sporla iç içe olmak


Yapılan araştırmalara göre sporun; fiziksel, zihinsel ve ruhsal olmak üzere birçok faydası var. Hayatında hiç spor yapmamış bir insanın aniden spora başlaması bile çok şeyi değiştirirken bir de bunun çocuk yaşta olduğunu düşünün. Sporla büyüyen çocuklar, hem daha başarılı hem de yüksek özgüvene sahip oluyorlar. Üstelik bazıları üstün yeteneklerinden ötürü çocuk yaşta keşfedilip ileride büyük bir sporcu olabiliyor. Bu da çocukların sporla iç içe olmasını önemli bir noktaya taşıyor.

Yeteneklerin keşfine yönelik eğitim modeli


Çocuğunuz müziğe karşı doğuştan bir yeteneğe sahip olabilir. Fakat eline hiç enstrüman almazsa, muhtemelen bu yeteneğini keşfedemezsiniz. İleride kendi imkanlarıyla keşfettiğinde ise belki de herşey için geçolacaktır. Bu bütün branşlarda geçerli bir durum. Bu yüzden çocuğunuzun okulunun yeteneklerin keşfine odaklanan bir vizyonu olması gerekiyor.

Mesleki uzmanlığı olan öğretmenler


Herkes teori ile uygulamanın bir arada olmasının öneminden bahseder. Bilmek başka, yapabilmek başka. Bunu sağlamak ise ancak mesleki uzmanlığı olan öğretmenlerle mümkün. Öğretmenlerin sektörel deneyiminin olması ya da uygulamada tecrübeli ve bilgi sahibi olmaları, öğrencileri daima bir adım öteye taşıyacaktır. Öğrencilerin mesleki donanımlı öğretmenleri ile öğrendikleri şeyi tam olarak kavramaları, onları hem bilen, hem de yapabilen bireyler haline getirecektir.

Başarılı öğrenciler çıtayı yükseltir


Eğitimde kalite başarıyı getirir, başarı ise başarılı öğrencilerin devamlılığını. Çocuğunuz başarı katsayısı yüksek bir okulda başarılı olmaya dair motive olacaktır. Çünkü içinde bulunduğu şartlar bunu gerektirir. Başarılı ve kaliteli eğitim alan arkadaşlarıyla bir arada büyüyecek olması, en az alacağı eğitimin kalitesi kadar faydalı olacak ve geleceğe dair eğitim çıtasını yükseltecektir.

ARADIĞINIZ HER ŞEY
ZAFER KOLEJİ’NDE VAR

Anaokul seviyesinden başlayıp yaşam boyu süren kaliteli bir eğitim hayatı için aradığınız her şey Zafer Koleji'nde var. Türkiye ve dünya çapındaki çeşitli başarılarıyla adından söz ettiren Zafer Koleji, öğrencilerine en üst düzeyde uluslararası eğitim olanağı sunuyor.

Anaokulunda Çift Dilli Eğitim Programı (Bilingual) Sistemi


Zafer Koleji’nde yabancı dil eğitimi, anaokulu 3 yaş seviyesinde başlıyor. Anaokulunda uygulanan yabancı dil eğitimi ile çocuklarınızın dil ve bilişsel gelişim süreçlerinin yanı sıra sağlıklı öz güven gelişimi, problem çözme becerilerinin gelişimi, analitik, çoklu, alternatifli ve yaratıcı düşünme becerilerinin gelişimi ve sosyal-duygusal gelişimleri de desteklenmektedir.

Sporda çok boyutlu bir eğitim anlayışı


Zafer Koleji’ndeki spor eğitimi öğrencilerin kendilerini ve bedenlerini tanıma, kas gelişimi ve motor becerilerine yönelik etkinlikleri kapsar. Spor alanında Türkiye’nin en iyi alt yapısına sahip kampüslerindendir. İkisi açık biri kapalı olmak üzere 3 yüzme havuzu, tenis, voleybol, basketbol, squash, buz pateni, bilardo, mini golf, masa tenisi gibi sporlar için her türlü alan mevcuttur.

Eğitim yaklaşımları keşfederek ilerlemeye odaklı


Zafer Koleji’nin eğitim yaklaşımı; yaparak, yaşayarak, sorgulamaya ve keşfetmeye dayalı, öğrenci merkezli, gelişimsel, bilimin doğasına uygun bireyler yetiştirmektir. Zafer Koleji, öğrencilerin ilgi, ihtiyaç ve gelişimlerine yönelik olarak bilimsel veriler ışığında süzgeçten geçirilmiş, bilimin doğasına ve çağın gereksinimlerine uygun nitelikli öğrenme ortamı sunmaktadır.

Ali Demir Mesleki Gelişim Akademisi fark yaratıyor


Zafer Koleji’nin öğretmen kadrosu kişisel ve mesleki gelişime çok önem veren eğitimcilerden oluşuyor. Okul bünyesinde kurulan Ali Demir Mesleki Gelişim Akademisinde yapılan çalışmalar ile öğretmenler meslekleri konusunda sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri yönünde teşvik ediliyor. Haliyle bu da öğrencileri olumlu anlamda etkiliyor.

Birçok alanda üst düzey başarı


Zafer Koleji’nin en önemli özelliği öğrencilerini her zaman zirveye ulaşmayı hedefleyen, hem akademik hem de sosyal alanda başarılı bireyler olarak yetiştiriyor olması. Kolejin, TEOG, YGS ve LYS’deki büyük başarılarının yanısıra, yüzmede 3 yıl üst üste Türkiye ve bölge birinciliği, TÜBİTAK Ankara bölge birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü, Basketbolda bölge ikinciliği, INGED İngilizce Drama Türkiye ikinciliği, HacKIDhan Türkiye ikinciliği, Model United Nations’da 8 derece gibi başarıları bulunmaktadır. Özetle Zafer Koleji her yıl akademik başarılarını, spor, bilim ve kültürel alanlardaki başarıları ile de taçlandırmaktadır.