Su böreği 30 kişiyi zehirledi
Aydın'daki Vardar Pastanesi 'nden su böreği yiyen 30 kişi zehirlendi iddiası. 1 kişi öldü. 29 kişi tedavi altında
AYDIN'da yedikleri börekten zehirlenen 45 yaşındaki Nebahat Erdem öldü, 29 kişi ise, tedavi altına alındı.Aydın'daki bir Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli Dr. Sebahattin Özdemir, pazar günü Karpuzlu İlçesi'ne bağlı Ulukonak Köyü'nden kendisini ziyarete gelen kız kardeşi Nebahat Erdem ve ailesine Vardar Pastanesi 'nden aldığı su böreğinden ikram etti.

Börekten yiyen Nebahat Erdem, kızı Eda Erdem (19) ve kayınbiraderi Mehmet Erdem (30) ile doktor Sebahattin Özdemir'in oğlu Şükrü Anıl Özdemir (18), annesi Esma Özdemir (68), kızı Seda Özdemir (19) ve eşi Zehra Özdemir (43) zehirlendi. Börekten yemediği öğrenilen Dr. Özdemir, iddiaya göre, kusma ve baş dönmesi şikayeti başgösteren yakınlarına evde serum taktı. Durumlarının biraz düzelmesi ardından Dr. Özdemir, ablası ve yeğenini evlerine uğurladı. Ancak, anne-kız ertesi gün tekrar fenalaşınca Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Nebahat Erdem, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

ZEHİRLENENLERİN SAYISI ARTTI

Nebahat Özdemir'in ölümüyle sonuçlanan olayın ardından zehirlenenlerinin sayısının 29'a yükseldiği öğrenildi. Zehirlenen 29 kişinin Aydın'daki çeşitli hastanelerde tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

İŞYERİNDEN NUMUNE ALINDI

Olayın ardından Aydın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü görevlileri polis eşliğinde Cuma Mahallesi'ndeki Vardar Pastanesi 'nde bulunan böreklerden numune aldı. İl Emniyet Müdürü Ahmet Turan Temel de pastaneye gelip konuyla ilgili bilgi aldı. Numuneler incelenmek üzere, laboratuvara gönderildi. İşletmenin faaliyetlerine ara verdiği belirtildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

DHA

Vardar Pastanesi, Aydın, Aydın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü
comments powered by Disqus

Copyright © 2013 Sözcü