Subaru ve Yokohama’ya yeni müdür

Mart 3, 2013 |

Markaların genel müdürlüğüne Halil Karagülle atandı.

Bayraktar Grubuna bağlı Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye distribütörü olarak faaliyet gösteren Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş Genel Müdürlüğü görevine 4 Mart 2013 tarihi itibarıyla otomotiv ve pazarlama sektörlerinin farklı kademelerinde yönetici olarak görev yapmış olan Halil Karagülle getirildi.
Lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlayan Karagülle, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1994 yılında aynı üniversitede MBA eğitimini tamamladı.
1991 – 1997 yılları arasında Koç Holding’e bağlı Otosan A.Ş’de Bayii Geliştirme Müdürü olan Karagülle, daha sonra sırasıyla RJ Reynolds Ticari Pazarlama Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü, Cet Otomotiv Genel Müdürlüğü, Beldeyama A.Ş Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. 2006 yılından bu yana Miele Elektrikli ev Aletleri Türkiye Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini yürüten Karagülle, 4 Mart 2013 tarihi itibarıyla Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütecek.

Bayraktar Grubu otomotiv sektöründeki distribütörlük alanına ilk olarak 1983 yılında Yokohama lastiklerinin Türkiye distribütörlüğü ile giriş yapmış; 1995 yılında ise, Fuji Heavy Industries’le yapılan anlaşma ile Subaru otomobillerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmişti. Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenecek olan Halil Karagülle, 1991 yılından bu yana sektörde satış ve pazarlama alanında edindiği tecrübeyi şimdi bu markalara aktaracak.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Halil Karagülle evli ve iki çocuk babasıdır.


YORUMLAR

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

BP ile Doğuş işbirliği

BP Türkiye ile Doğuş Otomotiv güçlerini birleştirerek yepyeni bir işbirliği başlattılar.

Yılın İç Tasarımcısı Volvo’dan

Volvo Cars, İç Tasarım Bölümü Başkanı Robin Page bir çok üst düzey otomotiv tasarımcıları arasından sıyrılarak yılın İç Tasarımcısı Ödülünü almaya hak kazandı.

Shell’in önceliği ‘emniyet’

Emniyet kültürünü şirket değerlerinden biri haline getirmiş olan Shell’in bütün dünyadaki organizasyonlarında olduğu gibi, Shell Türkiye de, 1 gününü emniyete ayırdı.

Yeni Astra Frankfurt’ta sergilenecek

Opel’in 1936’da ilk Kadett ile başlattığı kompakt sınıf geleneğinden gelen Astra, Avrupa’da en çok tercih edilen kompakt otomobil unvanını elinde bulunduruyor.

BMW ve MINI Kayseri’de

15 milyon ABD doları yatırımla bir yıl gibi kısa bir sürede yapılan 8 bin 250 m2 kapalı, 4 bin 750 m2 açık alan üzerine kurulan İnciroğlu Otomotiv, açıldı.

‘İç pazarın büyümesi şart’

KPMG Türkiye Otomotiv Sektörü Lideri ve Denetim Bölümü Şirket Ortağı Ergün Kış liderliğinde KPMG Türkiye tarafından bu yıl üçüncüsü hazırlanan “KPMG Türkiye 2015 Otomotiv Yöneticileri Araştırması”, otomotiv sektörü yöneticilerinin önümüzdeki 5 yıla yönelik beklentilerini ve görüşlerini kapsıyor.

Sektörün en güçlü kadını!

11 yıl önce üretimine başladığı traktörleriyle çok kısa sürede şirketini pazar 3.’lüğüne yükselten Zeynep Erkunt Armağan, Fortune Dergisi tarafından yapılan araştırmada ‘Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını’ listesinde, bu yıl 3 basamak yükselerek, 36. sırada yer aldı.

Citroen ile 20’nci. işbirliği yılı

Bayraktar Grubu, Citroen ile işbirliğinin 20. yılını özel bir davet ile kutladı.