Subaru ve Yokohama’ya yeni müdür

Mart 3, 2013 |

Markaların genel müdürlüğüne Halil Karagülle atandı.

Bayraktar Grubuna bağlı Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye distribütörü olarak faaliyet gösteren Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş Genel Müdürlüğü görevine 4 Mart 2013 tarihi itibarıyla otomotiv ve pazarlama sektörlerinin farklı kademelerinde yönetici olarak görev yapmış olan Halil Karagülle getirildi.
Lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlayan Karagülle, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. 1994 yılında aynı üniversitede MBA eğitimini tamamladı.
1991 – 1997 yılları arasında Koç Holding’e bağlı Otosan A.Ş’de Bayii Geliştirme Müdürü olan Karagülle, daha sonra sırasıyla RJ Reynolds Ticari Pazarlama Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü, Cet Otomotiv Genel Müdürlüğü, Beldeyama A.Ş Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. 2006 yılından bu yana Miele Elektrikli ev Aletleri Türkiye Pazarlama ve Satış Müdürlüğü görevini yürüten Karagülle, 4 Mart 2013 tarihi itibarıyla Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütecek.

Bayraktar Grubu otomotiv sektöründeki distribütörlük alanına ilk olarak 1983 yılında Yokohama lastiklerinin Türkiye distribütörlüğü ile giriş yapmış; 1995 yılında ise, Fuji Heavy Industries’le yapılan anlaşma ile Subaru otomobillerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmişti. Subaru ve Yokohama markalarının Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenecek olan Halil Karagülle, 1991 yılından bu yana sektörde satış ve pazarlama alanında edindiği tecrübeyi şimdi bu markalara aktaracak.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Halil Karagülle evli ve iki çocuk babasıdır.


YORUMLAR

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sözcü veya sozcu.com.tr sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

‘En İyi Konsept’ ödülü

Maserati’nin yüzüncü yılına özel tasarlanan Alfieri konsept modeli, saygın otomotiv yayını Car Design News tarafından “2014’ün En İyi Konsept Otomobili” seçildi.

‘Memnuniyette’ yine birinci

Satış Sonrası faaliyetlerinde de hızlı bir şekilde gelişim gösteren Hyundai’nin, “Müşteri Memnuniyeti” başarısına bir ödül daha geldi.

Yakında satışta

Subaru, fuarda Avrupa’da ve Türkiye’de önümüzdeki aylarda satışa sunulacak yeni sport tourer Levorg, 2 litrelik Boxer Dizel motora kavuşan Lineartronic özellikli Forester ve “EyeSight” sürücü destek teknolojisiyle donatılan yeni Outback ile yer aldı.

Porsche, iki yeni sporcusuyla

Porsche, Cenevre Motorshow’da iki yeni sporcusunu tanıttı. Yeni Cayman GT4 ve 911 GT3 RS. 911 GT3 RS gücünü, dört litrelik, altı silindirli motorunun ürettiği 500 beygir güç 480 Nm. tork ile özel geliştirilmiş PDK güç aktarım organlarından alıyor.

Mitsubishi dikkat çekti

Mitsubishi Motors’un Konsept XR-PHEV II modeli fuarın dikkat çeken modellerden biriydi.

Maserati’den gövde gösterisi

2014 yılında küresel çapta elde ettiği rekor satış başarısıyla Maserati, fuarda gövde gösterisi yaptı.

OSD’de görev değişimi

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Genel Sekreteri olarak göreve 1992 yılında başlayan Prof. Dr. Ercan Tezer, 23 yıllık görev süresinin ardından emekliye ayrıldı.

Ödül avcısı yeni KIA Sorento

Kia Motors, çarpıcı tasarımlarıyla ödülleri toplamaya devam ediyor.