200 bin kişi savaş veriyor

Bopha tayfununun neden olduğu yıkımda ölü sayısı 475'e yükseldi, 400 kişi de kayıp.

200 bin kişi savaş veriyor

Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Yoğun yağışlar ve sert rüzgarın yol açtığı sel ve toprak kaymaları nedeniyle evler, köprüler yıkıldı, ağaçlar devrildi.

Oluşan çamur yığınları evleri, insanları yuttu.Ölü sayısının artmasının nedenlerinden biri de çamur ve selin insanları sığındıkları barınaklarda yakalaması oldu.

Bölgede iletişim çökmüş durumda, elektrik de yok.Kurtarma ekipleri karadan ulaşamadıkları bölgelere helikopterlerle gitmeye çalışıyor.Tayfunda mucizeler de yaşanmıyor değil.

Kurtarma ekipleri, 3 yaşındaki bir çocuğu çamur altından 24 saat sonra canlı çıkarmayı başardı. Evlerini terkeden yaklaşık 200 bin kişi de oluşturulan barınaklarda yaşam savaşı veriyor. Yetkililer, gıda-su ve kıyafet yardımı yapmaya çalışıyor.

 

Filipinler’de bu yıl en şiddetli tayfun olan Bopha nedeniyle 170 binden fazla kişinin tahliye merkezlerine sığındığı belirtildi. Uluslararası Kızılhaç Komitesi, tayfundan etkilenenlerin zararlarını karşılamak için 4.8 milyon dolara ihtiyaç duyulduğunu açıkladı.

200 bin kişi yaşam savaşı veriyor Tayfunlar her seferinde çok sayıda kişinin ölümüne neden oluyor ve büyük yıkıma yol açıyor.

Filipinler’de her yıl yaklaşık 20 tayfun görülüyor. Filipinler’de geçen yıl da Washi tayfunu Mindanao adasını vurmuş, bin 500 kişi hayatını kaybetmişti.

 

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...