‘En sevdiğim iş adam öldürmek’

New York eyaletinde iki itfaiye erini öldüren saldırganın intihar etmeden önce bir not bıraktığı ortaya çıktı.

‘En sevdiğim iş adam öldürmek’

ABD’nin New York eyaletindeki Webster kentinde, evini ve arabasını ateşe verdikten sonra yarı otomatik tüfeğiyle yardıma gelen itfaiye elemanlarına pusu kuran William Spengler’in intihar etmeden önce arkasında bir not bıraktığı belirtildi.

Olayda iki itfaiye erini öldüren ikisini de yaralayan 62 yaşındaki William Spengler’in bıraktığı notta şunları yazdığı iddia edildi: “Mahallede kaç evi yakabileceğim ve en çok sevdiğim iş olan öldürmede, kaç kişiyi öldürebileceğim konusunda iyi hazırlanmalıyım.”

CESET KALINTILARI
Olay sonrası intihar eden William Spengler’in ateşe verdiği evinde de ceset parçalarına rastlandığı iddia edildi. Ceset kalıntılarının 67 yaşındaki kız kardeşi Cherul’a ait olabileceği ifade edildi.

İtfaiye görevlileri, geçtiğimiz Pazartesi günü William Spengler'ın yangın ihbarı üzerine New York'un Webster kentine gitmiş ve burada açılan ateşte hayatlarını kaybetmişti. Webster polis yetkilisi, dün yaptıkları basın açıklamasında, 62 yaşındaki Spengler'ın üç silahının bulunduğunu ve mahalleyi ateşe vermeyi planladığını söylemişti.

SİLAH TARTIŞMASI


Anneannesini öldürdüğü için 17 yıl hapiste kalan eski hükümlü Spengler’in, yarı otomatik bir tüfeğe nasıl sahip olduğu ABD’de tartışma konusu olmuştu.

 

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...