Hemşiresi ölü bulundu

Hamile olan Cambridge Düşesi kontrol için gittiği hastanede çalışan bir hemşire ölü bulundu.

Hemşiresi ölü bulundu

Hastane yetkilileri, hemşirenin önceki gün kendilerini Prens Charles olarak tanıtan radyocuların ‘telefon şakasına kurban gittiğini’ söyledi. Cambridge Düşesi Kate’in tedavi gördüğü ve dün taburcu olduğu hastanede çalışan bir hemşire, Londra’da bir evde ölü bulundu.

Kral 7. Edward Hastanesi’nde çalışan Jacintha Saldanha isimli hemşireyi ölümünden önce, bir Avustralya radyosundan sunucuların Kraliçe 2. Elizabeth ile Prens Charles’ın seslerini taklit ederek işlettiği ortaya çıktı. Sunucular Kate’in sağlık durumunu öğrenmek için hastaneyi Kraliçe ve Prensin seslerini taklit ederek aramış ve bir hemşireyle konuşmuşlardı.Hemşire Saldanha’nın telefonu yanıtlayan kişi olduğu ancak düşesin sağlık durumuyla ilgili bilgi veren hemşire olmadığı bildiriliyor.

Hastaneden yapılan açıklamada, hemşire Saldanha’nın 4 yıldan fazla süredir Kral 7. Edward Hastanesi’nde çalıştığı ve ”birinci sınıf bir hemşire” olduğu ve ”telefon işletmesinin kurbanı olduğu” kaydedildi. Prens William ve eşi ise yaptıkları açıklamada, hemşirenin ölümünden dolayı çok üzgün olduklarını bildirdi. Hamile olan Kate, sabah bulantıları nedeniyle Pazartesi günü Kral 7. Edward Hastanesine kaldırılmış, dün ise taburcu edilmişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...