‘İki aylık ömrü kaldı’

Vücudunda kanser ikinci kez nükseden Chavez’in en fazla birkaç ay daha yaşayabileceği ve felç geçirebileceği iddia edildi.

‘İki aylık ömrü kaldı’

Kanser tedavisi gören Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in birkaç aylık ömrü kaldığı iddia edildi. 2011'de Chavez'in kanserle mücadele ettiğini söyleyip yetkililer tarafından yalanlandıktan birkaç hafta sonra doğru tespitte bulunduğu ortaya çıkan Venezuelalı Doktor Jose Rafael Marquina Kolombiya merkezli RCN adlı radyoya, “Chavez'in 2 ila 3 aylık ömrü kaldı” dedi. Marquina vücudundaki pelvis bölgesindeki kanseri ikinci kez nükseden Chavez için, “Hastalık saldırgan evreye geçti. Tümör bel bölgesine de bulaştı ve omurgasının çevresindeki sinirlere baskı yapıyor. Bu felce neden olabilir” diye konuştu. Doktor bilgiyi Chavez'in sağlığı ile birinci dereceden ilgilenen uzmanlardan aldığını öne sürdü. Chavez'in veliaht gösterdiği Devlet Başkanı Yardımcısı Nicolas Maduro Küba'ya tedaviye giden Chavez'in arkasından ağladı. Ekvador lideri Rafael Correa ise Chavez'in dün akşam saatlerinde Küba'da ameliyat olduğunu söyledi.

 

HUGO CHAVEZ AMELİYAT OLDU 

Venezuela Devlet Televizyonu, Chavez'in daha önce de 2 kez ameliyat geçirdiği pelvis bölgesinde yeniden kötü huylu tümörlere rastlandığını ve tekrar ameliyat olmak zorunda olduğunu açıklamıştı. Küba'da gerçekleşen hassas ameliyatın başarılı sonuçlandığı açıklandı. Ekim ayındaki seçimde üçüncü kez devlet başkanı seçilen 58 yaşındaki Chavez'in ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesine alındığı ve dinlendirildiğini açıklandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...