İtfaiyecilere tuzak kurdu

ABD'de dün iki itfaiyecinin öldürüldüğü olayın detayları netleşiyor.

İtfaiyecilere tuzak kurdu

ABD’nin New York eyaletindeki Webster kentinde dün iftaiye erlerinin öldürüldüğü olayın ayrıntıları ortaya çıkıyor. İtfaiye erlerinin tuzağa düşürüldüğü olayda, saldırgan evini ve arabasını ateşe verdikten sonra yarı otomatik tüfeğiyle kurtarma ekibini bekledi.

Olay yerine gelen kurtarma ekiplerine ateş eden 62 yaşındaki William Spangler, iki itfaiye erini öldürürken, diğer ikisini de yaraladı. İntihar eden Spangler’in daha önce anneannesini öldürdüğü, bu nedenle 17 yıl hapis yattığı belirtildi. Saldırıda yaşamını yiteren itfaiye erlerinin 19 ve 43 yaşlarında olduğu açıklandı. Olay sonrası basın toplantısı düzenleyen Webster Emniyet Müdürü Gerald Pickering, saldırganın pusu kurarak ateş açtığını söyledi. Gözyaşı döken Pickering, bu tür bir saldırıyı beklemediklerini de ifade etti.

Geçtiğimiz Ekim ayında annesini kaybeden salgırganın psikolojisinin bozulduğu ve kız kardeşiyle yaşamak istemediği de iddialar arasında. ABD ise, eski bir hükümlünün yarı otomatik bir tüfeğe nasıl ulaştığını tartışıyor. ABD’nin Newtown kentinde iki hafta önce bir ilkokulu basan 20 yaşındaki saldırgan 20 çocuk ve 6’ı öğretmeni katlettikten sonra intihar etmişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...