Moody’s gözaltında!

Standart & Poors kredi değerlendirme şirketinden sonra Moody’s hakkında da soruşturma başlatıldı.

Moody’s gözaltında!

İtalya'da savcılık Standart & Poors kredi değerlendirme şirketinden sonra Moody's hakkında yanlış rakamlar yayınlamak ve piyasayı manipüle etmek suçlamasıyla soruşturma başlattı.

İran Devlet Televizyonu Press TV'nin haberine göre, savcı Michele Ruggiero tarafından başlatılan soruşturma, İtalyan tüketici kuruluşu Adusbef and Federconsumatori'nin şikayeti üzerine başlatıldı.

Kuruluş, Moody's'i ekonomik rakamları kasten çarpıtarak İtalyan ekonomisini manipüle etmeye çalışmakla suçladı. Press TV'ye konuşan tüketici kuruluşunun temsilcisi Francesco Avallone, “2007'de bir şeylerin ters olduğunu fark ettik. Moody's daha önce senede iki kez not açıklardı. Sonra birden art arta açıklamalar yapmaya başladı.

Sonuçta Moody's ile Standart & Poors gibi şirketlerin İtalyan ekonomisini manipüle etmeye çalıştıkları anlaşıldı. Aynı Moody's, Lehman & Brothers çökmeden sadece birkaç ay önce bu şirkete AAA notu vermişti” dedi.

İtalyan savcı Michele Ruggeiro, geçen Mayıs ayında da Standard & Poors hakkında soruşturma başlatmıştı. Bu soruşturma da halen devam ediyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...