Öğretmenlere silah eğitimi

ABD'de son günlerde en çok tartışılan bireysel silahlanmaya Utah eyaletindeki atıcılık federasyonu ilginç bir çözüm buldu.

Öğretmenlere silah eğitimi

ABD’nin Connecticut eyaletinde 26 kişinin öldüğü okul baskınının şokunu atlatamayan ABD, olası okul katliamlarına karşı ilginç yöntemlere başvuruyor.

ABD’nin Utah eyaletindeki atıcılık federasyonu, silahlanma yanlısı tezler doğrultusunda sorunun çözümüne yönelik bir girişim başlattı. Atıcılık federasyonu, eyaletteki okullarda görev yapan 200 öğretmene 6 saat boyunca silah eğitimi verdi.

‘BİLGİ VE MALZEME SUNACAĞIZ’


Connecticut’ta olanların ardından öğretmenleri eğitmek istediklerini belirten Atıcılık federasyonu yetkilisi, “Benzer olaylar karşısında öğrencilerini korumak, bir trajediyi önlemek için öğretmenlere gerekli bilgiyi ve malzemeyi sunmak istiyoruz” dedi.

Eğitime katılan öğretmenler de edindikleri bilgilerin faydalı olacağını belirtti.ABD’deki silahlanma yanlıları, baskın halinde öğretmenlerin saldırgana güvenlik güçlerinden çok daha hızlı karşılık verebileceğini savunuyor.

SİLAH KARŞITLARI TEPKİLİ


Silahlanma karşıtlarıysa silahlı öğretmenlerin okullardaki demokrasi ortamına zarar vereceğine işaret ediyor.Ayrıca öğrencilerin, öğretmenlerin silahını gasp ederek istenmeyen olaylara yol açabileceği de savunuluyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...