‘Okula dönemeyiz, öğretmenimiz öldü’

Okul katliamı sırasında 6 çocuğun kaçarak bir eve sığındığı ortaya çıktı.

‘Okula dönemeyiz, öğretmenimiz öldü’

ABD Connecticut eyaletindeki ilkokulda yaşanan trajedi nedeniyle yas tutarken katliamdan kurtulan çocukların hikayeleri birbiri ardına su yüzüne çıkıyor. Katilin çocuklara ateş açtığı an okuldan kaçmayı başaran 6 çocuk okulun sokağında yaşayan Gene Rosen'ın evine sığındı. Ne olduğunu anlamaya çalışan Rosen'a durumu şu sözlerle anlattı: “Okula geri dönemeyiz. Öğretmenimiz öldü.”Haber ajansı AP'nin haberine göre olay günü 09:30 sıralarında sokak kedilerini besledikten sonra evine dönen Gene Rosen kapısında bekleyen 6 çocukla karşılaştı.
Çocuklara orada ne yaptıklarını soran Rosen aldığı cevap karşısında ne yapacağını bilemedi. Rosen o günü şu sözlerle anlattı: “Ne olduğu konusunda en ufak bir fikrim yoktu. Silah sesleri duymuştum ama ormanlık alanda avlanan avcılardan geldiğini düşünmüştüm. Çocuklardan biri ‘Okula dönemeyiz, öğretmenimiz öldü. Bayan Soto, artık yok' dedi.”

Çocukların sınıftan kaçarken öğretmenlerinin cesedinin yanından geçmek zorunda kaldığını söyleyen Rosen cep telefonlarından çocukların ailelerine ulaştığını söyledi. Olayda hayatını kaybeden 27 yaşındaki sınıf öğretmeni Victoria Soto'nun Lanza sınıfa girdiğinde kendisini çocukların önüne attığı belirtildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...