Önce annesini katletti

İlkokulu basarak 20 çocuk, 6 eğitim görevlisi ve annesini öldüren 20 yaşındaki Adam Lanza'nın yaşamıyla ilgili detaylar ortaya çıkıyor.

Önce annesini katletti

İngiliz Daily Mail gazetesi, 20 yaşındaki Adam Lanza’nın bir çocukluk fotoğrafını yayınladı. İçine kapanık olan 20 yaşındaki gencin otistik olduğu iddia edildi.

Adam Lanza, Sandy Hook İlkokulu’ndaki katliamı gerçekleştirmeden önce anaokulu öğretmeni olan annesini öldürdü.

Yerel saatle 09.30’da iki silahla ilkokula gelen Lanza, önüne gelen herkese ateş etti.

Saldırgan yaşları 5 ile 10 arasında değişen 20 çocuğu ve 6 eğitim görevlisini katletti.

İKİ YARI OTOMATİK SİLAHLA KATLİAM
Yarı otomatik Glock ve Sig Sauer silahlarıyla ilkokul ikinci sınıf öğrencilerinin üzerine ateş eden saldırgan, daha sonra intihar etti.

Polis saldırı sonrasında yaptığı incelemede Adam Lanza’nın aracında da bir tüfek buldu. Bu  silahın da öldürülen annenin üzerine kayıtlı olduğu belirtildi. Katliamı niçin gerçekleştirdiği henüz açıklanmayan saldırganın anne ve babasının ayrı yaşadığı, saldırıda üzerinde büyük kardeşinin kimliğinin çıktığı belirtildi.

SALDIRGANIN KARDEŞİ SORGULANIYOR
ABD polisi saldırganın kardeşi Ryan Lanza’yı gözaltına alarak, sorgulamaya başladı.

Gece geç saatlere kadar süren çalışmaların sabah saatlerinde tamamlanmasının beklendiği cesetlerin de halen okulda olduğu açıklandı.

POLİS BASIN TOPLANTISI YAPACAK
Connecticut polisinin New York saati ile sabah 08.00’de basın toplantısı düzenleyerek elde edilen bilgileri kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

KASABADA SUÇ ORANI DÜŞÜK
Saldırının gerçekleştirildiği okulun bulunduğu Newtown kasabasında yaklaşık 27 bin kişi yaşıyor. New York’tan yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bulunan kasabada genel olarak orta ve üst gelir grubundan aileler yaşıyor.

Connecticut eyaleti sınırları içinde yer alan bölgenin ABD’nin en güvenli bölgeleri arasında gösterildiği ve suç oranlarının düşük olduğu belirtildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...